Xbox Keystone. Nowa konsola czy akcesorium?

Xbox Series X
Xbox Series X
Źródło zdjęć: © Getty Images

11.03.2022 09:08, aktual.: 13.03.2022 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft może pracować nad produktem nazwanym roboczo Xbox Keystone. Wskazują na to pozyskane przez jednego z internautów dane. To nowa konsola, czy coś mniej spektakularnego?

Użytkownik Twittera Tero Alhonen dokopał się do interesującej nazwy nowego produktu Microsoftu. Chodzi o przedmiot nazwany roboczo Xbox Keystone. Co ciekawe, nazwa ta znajduje się w sąsiedztwie produktów nazwanych Xbox Durango i Xbox Scarlett. Te nazwy to kodowe określenia Xboxa One i Xboxa Series X|S.

Na opublikowanej przez Alhonena liście Xbox Keystone jest określony kategorią "PRODUCT". Można więc spodziewać się, że mamy tu do czynienia z urządzeniem. Gracze mają nadzieję, że będzie to nowa konsola, choć nie jest to jedyna z rozważanych przez społeczność możliwości.

Trudno spodziewać się, by już w tej chwili Microsoft przygotowywał się do wypuszczenie konsoli nowej generacji. Dziwnym byłoby też, gdyby już teraz rozważano wprowadzanie ulepszonej wersji Xboxa Series X|S - rynek nie zdążył się jeszcze nasycić konsolami obecnej generacji.

Wśród prawdopodobnych opcji znajdują się między innymi urządzenie, które będzie umożliwiać streamowanie gier z chmury, a także pewien sposób na obniżenie cen Xboxa Series X, czyli wersja konsoli bez napędu na płyty.

Nie sposób jednak wykluczyć żadnej z powyższych opcji. Być może Microsoft zaczął wstępne prace nad całkiem nową konsolą, a o szczegółach dowiemy się już za jakiś czas. Pozytywem jest niewątpliwie to, że coś nowego faktycznie może powstać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie