Xbox 720 - Blu‑ray, Kinect 2 i walka z używanymi grami [PLOTKI]

Xbox 720 - Blu-ray, Kinect 2 i walka z używanymi grami [PLOTKI]
marcindmjqtx

25.01.2012 22:51, aktual.: 05.01.2016 16:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Informacje na temat nadchodzącej generacji konsol, mniej lub bardziej szokujące, zaczynają mnożyć się w zastraszającym tempie, zwłaszcza te dotyczące Xboksa 720. Jeśli dziś jeszcze ich Wam mało, to pewnie ucieszycie się, że przyszykowaliśmy nową porcję.

Najświeższe doniesienia pochodzą z Kotaku. Jak twierdzą branżowe źródła zaprzyjaźnione z portalem, nowy Xbox korzystać będzie z czytnika Blu-ray, czyli rzeczy, którą w bieżącej generacji Sony ma na wyłączność. Takie posunięcie wydaje się nieuniknione i dość oczywiste, jako że ograniczenia związane z objętością płyt DVD już nie raz dały się graczom we znaki.

Wraz z Xboksem 720 pojawi się też ponoć nowy Kinect z wbudowanym procesorem, który to pierwotnie miał znaleźć się w aktualnej wersji sensora. Finalnie Microsoft uznał jednak, że jednostka centralna nie będzie potrzebna - ciekawe, skąd zmiana decyzji, jak procesor usprawni funkcje Kinecta i w jakim stopniu zwiększy jego rynkową cenę.

Na koniec najbardziej sensacyjna wiadomość: Microsoft podobno umieści w swojej nowej konsoli system skierowany przeciwko używanym grom, które w oczach wielu wydawców są złem wcielonym i szkodzą im rzekomo równie mocno, co gry pirackie. Jaki to system, w jaki sposób miałby działać i do jakiego stopnia ograniczyłby odtwarzanie "używek", tego nie wiadomo. Nikt chyba nie ma jednak wątpliwości, że nie jest to dla nas, konsumentów, pozytywna wieść.

Najpierw IGN, teraz Kotaku... Hmm, informacje o nowej generacji konsol z dnia na dzień stają się, przynajmniej na papierze, coraz bardziej wiarygodne. Jak tak dalej pójdzie, to na ujawnienie kolejnego Xboksa (a może i PlayStation) wcale nie będziemy musieli czekać do czerwcowych targów E3.

Adrian Palma

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)