Wystartował ARG z Alanem Wake - można wygrać 10 tysięcy!

Wystartował ARG z Alanem Wake - można wygrać 10 tysięcy!

Wystartował ARG z Alanem Wake - można wygrać 10 tysięcy!
marcindmjqtx
04.05.2010 14:00, aktualizacja: 15.01.2016 13:23

Jak do tej pory gry ARG (alternate reality game) promujące start dużych tytułów gier w Polsce nie miały miejsca. Teraz to się zmieni. Przed premierą Alana Wake będziecie mogli wziąć udział w zabawie przygotowanej przez polski oddział Microsoftu i powalczyć o niezłą nagrodę.

Zaintrygowani? I słusznie. W końcu 10 tysięcy piechotą nie chodzi. Co to ARG? W skrócie [via interaktywnie.com]:

Alternate Reality Game to intrygująca narracyjna i niezwykle angażująca opowieść rozgrywająca się w czasie rzeczywistym. To gra, w której uczestnicy muszą znaleźć rozwiązanie, a to, jak rozgrywka się potoczy, zależy w dużej mierze od samych graczy. Jeśli uczestnicy zabawy odczytają ukryte wiadomości i sprostają łamigłówkom, będą mogli poznać dalszy ciąg opowieści. Można powiedzieć, że ARG, to Social Media na sterydach. Na pewno część z Was pamięta I Love Bees przygotowane przy premierze Halo 2. Co czeka nas w związku z Alanem Wake?

Jakiś czas temu powstał blog gameoddyssey.pl, na którym mogliśmy śledzić losy pewnego gracza (nie bez powodu też do niego linkowaliśmy). Jak możecie zorientować się z jego wpisów - zaginęła mu dziewczyna, której poszukuje.

Nam takie inicjatywy strasznie się podobają. Mamy nadzieję, że Wam też. Powodzenia!

327101401501493527
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)