Wyniki sprzedaży Gas Station Simulator. Sukces polskiej gry

Wyniki sprzedaży Gas Station Simulator. Sukces polskiej gry

Gas Station Simulator
Gas Station Simulator
Źródło zdjęć: © Steam
23.12.2022 07:20, aktualizacja: 24.12.2022 14:02

Drago Entertainment chwali się wynikami sprzedaży Gas Station Simulator. Ta polska produkcja, która dość nieoczekiwanie skradła serca graczy na całym świecie, przekroczyła właśnie symboliczną barierę, jeśli chodzi o ilość sprzedanych egzemplarzy.

Gas Station Simulator cieszy się dużą popularnością wśród graczy. Wydana na Steam jesienią 2021 r. produkcja trafiła w październiku 2022 r. na konsole PlayStation, Nintendo Switch i Xbox. Premiera na kolejnych platformach i wydanie dodatku Can Touch This, zachęciło nowych graczy do przetestowania produkcji. Efektem jest przekroczenie bariery miliona sprzedanych kopii.

- Z wielką satysfakcją pragnę poinformować, że sprzedaż Gas Station Simulator, w wersji na PC, PlayStation, Xbox One i Nintendo Switch, osiągnęła kluczowy próg sprzedażowy, przekraczający milion egzemplarzy - komentuje Joanna Tynor, prezes zarządu Drago Entertainment.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Cieszę się, że udało nam się stworzyć jeden z najlepszych i najgłośniejszych symulatorów ostatnich lat, który w kilkanaście miesięcy od globalnej premiery spełnił oczekiwania tak pokaźnego grona odbiorców - dodaje.

Joanna Tynor podkreśliła, że gra ciągle jest wspierana i otrzymuje kolejne aktualizacje. Co więcej, rozwijane jest całe uniwersum Gas Station Simulator, czego wyrazem są prace nad zapowiedzianym już Road Diner Simulator, w którym będziemy mieli okazję poprowadzić przydrożną knajpę. Premiera gry zaplanowana jest na 2023 r.

Premiera Gas Station Simulator w wersji na PC odbyła się 15 września 2021 r. i to właśnie na tej platformie sprzedało się najwięcej egzemplarzy gry. Twórcy potwierdzają, że od czasu premiery symulatora na konsolach (październik 2022 r.) na zakup tej wersji gry zdecydowało się 50 tys. graczy. Dodatek Can Touch This z kolej sprzedał się w 105 tys. egzemplarzy.

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)