Wymień Gladiatora na Blu-ray...za darmo

Wymień Gladiatora na Blu-ray...za darmo
12.08.2010 09:00
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Pierwsza edycja Blu-ray Gladiatora, oskarowego hitu Ridleya Scotta wzbudziła falę krytyki ze strony pasjonatów kina domowego, która przetoczyła się przez internet. Powodem była zła obróbka obrazu, a dokładniej zbyt duże użycie cyfrowej redukcji szumów (DNR).

Gladiator z nowym obrazem Universal Pictures opracowało więc po raz kolejny Gladiatora. Nowa edycja Blu-ray ma pojawić się w sprzedaży w Wielkiej Brytanii już za miesiąc i ma oferować znaczącą poprawę w stosunku do pierwszego niezbyt udanego wydania filmu Scotta.

Kupiłeś Gladiatora w Wielkiej Brytanii? To masz szczęście... A teraz dobra i zła wiadomość. Jeżeli kupiłeś Gladiatora na Blu-ray w Polsce to możesz być zawiedziony. Ale jeżeli kupiłeś Gladiatora w Wielkiej Brytanii to możesz zacząć się cieszyć. Universal Pictures oferuje wymianę starego Gladiatora na nową edycję.

Odeślemy nową płytę do każdego kraju - jedynym warunkiem jest fakt nabycia starej edycji Gladiatora w Wielkiej Brytanii. - ogłosiło Universal Pictures.

Co trzeba zrobić? Wystarczy, że prześlesz swoją płytę nr 1 (edycja jest dwupłytowa) w kopercie ze swoim nazwiskiem i adresem w środku. Uwaga! Nie wyrzucaj pudełka, bo koncern prześlę ci jedynie samą płytę z nowo opracowaną wersją filmu.

Nowy Gladiator w Polsce? Nowa edycja Blu-ray Gladiatora ma pojawić się w Wielkiej Brytanii na jesieni. Ciekawe, kiedy (czy) pojawi się w Polsce?

Zła cyfrowa obróbka obrazu w Gladiatorze  na Blu-ray to nie jest przypadek odosobniony. Jeszcze gorzej było w przypadku zremasterowanej edycji Predatora na Blu-ray, o której pisałem w artykule Morderczo drapieżne wydanie... z plastiku czyli jak nie należy restaurować filmów.

Mariusz Koryszewski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)