Wymiana “uprzejmości” pomiędzy byłym a obecnym szefem People Can Fly

Wymiana “uprzejmości” pomiędzy byłym a obecnym szefem People Can Fly

Wymiana “uprzejmości” pomiędzy byłym a obecnym szefem People Can Fly
Bartosz Witoszka
09.03.2020 13:01, aktualizacja: 11.03.2020 18:13

Czym byłbym poniedziałek bez jakiejś małej aferki w naszym grajdołku?

Podczas zapowiedzi lub reklamowania swojego nowego projektu, deweloperzy czy wydawcy często decydują się frazy lub nagłówki w stylu “od twórców gry X”, co ma zachęcić odbiorców do zapoznania się z materiałami i w najlepszych przypadkach, skłonić zakupu. Przy okazji pierwszych informacji The Outer Worlds, nowej gry Obsidian Entertainment, na zwiastunie można było zobaczyć dumne “from the creators of original Fallout”, co dodatkowo chwyciło, bowiem zbiegło się to z doniesieniami o kolejnych porażkach Fallouta 76 wydanego przez Bethesdę. Zresztą, Elex, najnowsza produkcja Piranha Bytes, też był reklamowany frazami pokroju “od twórców Gothica”, co miało nawiązywać do porażki (przynajmniej w oczach fanów) jaką była Arcania.

Mało kto jednak pyta wtedy ile osób z obecnej ekipy rzeczywiście pracuje przy tym nowym projekcie, co zauważył ostatnio Adrian Chmielarz na Twitterze, który odniósł się do haseł reklamowych używanych przez People Can Fly, jego byłego studio, które podczas promocji Outriders wprost nawiązują do Painkillera i Bulletstorma, czyli gier stworzonych za kadencji wspomnianego twórcy. Przypomnijmy, że Chmielarz odszedł z PCF w 2012 roku i założył własne studio, The Astronauts, które dwa lata później wypuściło ciepło przyjętego “Ethana Cartera”, a obecnie pracuje nad Witchfire, o którym dalej wiemy nie wiele.

Jak się łatwo domyślić, wpis ten nie spodobał się obecnej, około 250-osobowej ekipie z Sebastianem Wojciechowskim na czele, który przejął szefostwo nad People Can Fly tuż po odejściu Chmielarza. Wojciechowski zapytany, w wywiadzie dla serwisu InnPoland, o ten Tweet powiedział:

Tuż po odejściu Chmielarza, People Can Fly zmieniło nazwę na Epic Games Poland i przez blisko trzy lata deweloperzy z Warszawy zajmowali się tworzeniem ulepszeń do silnika Unreal Engine 4 (autorskiej technologii Epica) czy produkcją Gears of War: Judgment wydanego w 2013 roku. Po tym okresie Wojciechowski i spółka usamodzielnili się, przyjmując starą nazwę oraz zajmując się kolejnymi projektami – dziś wiemy, że jest to wspomniane wcześniej Outriders zapowiedziane na trzeci kwartał tego roku.

Obecny szef People Can Fly dodaje także, że nie ma zbyt wielu informacji o Witchfire, ale mimo wszystko trzyma za Chmielarza kciuki:

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)