Wyjdź z domu i złap Pikachu - Pokemon Go zmierza na sprzęty z iOS-em i Androidem

Wyjdź z domu i złap Pikachu - Pokemon Go zmierza na sprzęty z iOS‑em i Androidem

Wyjdź z domu i złap Pikachu - Pokemon Go zmierza na sprzęty z iOS-em i Androidem
marcindmjqtx
10.09.2015 09:39, aktualizacja: 05.01.2016 14:54

Kieszonkowe Potwory wreszcie zmieszczą się w kieszeni.

Oto pierwsza salwa rewolucji, dzięki której gry Nintendo trafią na smartfony. I Ninny nie poszło na łatwiznę, portując na sprzęty mobilne którą z gier z Mario.

Kojarzycie Ingress? To mobilna produkcja łącząca grę wideo z elementami rozszerzonej rzeczywistości, stworzona przez podległe wówczas Google studio Niantic Labs. Teraz Niantic blisko współpracuje z Pokemon Company i Nintendo, by ideę Ingress przeszczepić na pokemonowy grunt. W Pokemon Go na Pikachu czy Charizarda zapolujemy na ulicach naszych miast.

Naszedł dzień, gdy Pokemony zawitały do prawdziwego świata. Mówi projektant "Poksów" Junichi Matsuda. Poniżej pierwszy zwiastun Pokemon Go. Nintendo dedykuje go nieodżałowanemu Satoru Iwacie.

Nintendo spełniło właśnie miliony zaszczepionych niemal dwie dekady temu marzeń. W tym także moje. Ninny, proszę, nie zepsujcie tego.

Pokemon Go współpracować będzie z opaską/bransoletką, która za pomocą diody LED i wibracji powiadomi nas, gdy w okolicy dzieje się coś ważnego (czyli na przykład, gdy za śmietnikiem grasować będzie jakiś Pokemon). Gadżet jest całkowicie opcjonalny, ale Nintendo twierdzi, że pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, który zmarnowalibyśmy na gapienie się w ekran smartfona.

Pokemon Go

Premiera w przyszłym roku na sprzętach z iOS-em i Androidem.

[Źródło: Kotaku]

Piotr Bajda

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)