Wygląda na to, że twórcy Remember Me złożyli wniosek o bankructwo [AKTUALIZACJA]

Strona głównaWygląda na to, że twórcy Remember Me złożyli wniosek o bankructwo [AKTUALIZACJA]
31.01.2014 20:54
Wygląda na to, że twórcy Remember Me złożyli wniosek o bankructwo [AKTUALIZACJA]
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Jeśli mieliście nadzieję na część drugą, to je raczej porzućcie. AKTUALIZACJA: Nie jest tak źle.

bEJMUUCt

Aktualizacja: Szef Dontnod, Oskar Guilbert, powiedział GI.biz, że nie ma mowy o bankructwie. Firma jest w trakcie czegoś, co nazywa "reorganizacją sądową" (wspomniane: "redressement judiciaire"), która pozwala im przystosować cykl produkcyjny do nowej sytuacji. Dodaje, że ich gra jest DRUGĄ ściąganą z PlayStation Plus w Europie i to uznaje za duży sukces, przynajmniej na rynku cyfrowym. No i zaczęli nowe projekty, na które potrzebują środków, więc zdecydowali się na rozszerzenie firmy - i stąd reorganizacja. Wspomina też o negocjacjach z wielkim partnerem, więc nie wygląda to źle.

Oryginalna wiadomość: Wiadomość podała Gamasutra powołując się na kilka serwisów z Francji, czyli kraju, z którego pochodzi studio Dontnod. Złożyli tzw. "redressement judiciaire", czyli właściwie wniosek o bankructwo, niestety szczegóły nie są znane.

Studio zostało założone przez byłego szefa Criterion, Oskara Guilberta i Remember Me było ich pierwszą i jedyną grą. Wydał ją Capcom, jakiś czas temu trafiła też do płacących abonament PlayStation Plus.

bEJMUUCv

Szkoda. Remember Me była przyzwoitą grą, choć patrzący w Metacritic jak w obrazek mogą stwierdzić, że 65-72 punkty to żadna rewelacja. W naszej recenzji oceniliśmy ją jako grę wartą waszej uwagi.

Paweł Kamiński

327113442140379178
Udostępnij:
bEJMUUDr