Wygląda na to, że studio Rebellion nie chce, aby ktoś używał słowa "rebellion" w tytułach gier

I złożyło pozew w sprawie gry Sins of Solar Empire: Rebellion.

Wygląda na to, że studio Rebellion nie chce, aby ktoś używał słowa "rebellion" w tytułach gier
marcindmjqtx

17.08.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:38

Rebellion to brytyjskie studio, które możecie znać z takich gier jak Sniper Elite czy Aliens vs Predator. Sins of Solar Empiere: Rebellion to dodatek do strategicznej SoSE, który ukazał się na rynku w czerwcu 2012 roku.

Rebellion to angielskie słowo oznaczające po prostu rebelie, bunt, rewoltę.

No i teraz Rebellion pozwał amerykańskiego wydawcę gry, firmę Stardock, za naruszenie praw autorskich i nieuczciwą konkurencję. Jako argument dla sądu prawnicy podają, że na pudełkach z grami Rebellion widnieje logotyp studia (ze słowem Rebellion, oczywiście), a na okładce Sins of Solar Empire: Rebellion słowo "Rebellion" jest znacznie większe niż "Sins of the Solar Empire", więc Ironclad chciał wykorzystać skojarzenia do wypromowania swojej gry.

Na dodatek, słowo "Rebellion" stało się w prasie obiegowym określeniem na dodatek i może wprowadzać czytelników w błąd.

Rebellion pozostawia sądowi ocenę wynikłych z tego strat.

...

Bardzo sprytne.

Źródło: Gamespot

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.