Wydawca kultowych hitów z Amigi powraca w stylu retro

Strona głównaWydawca kultowych hitów z Amigi powraca w stylu retro
29.06.2016 16:13
Wydawca kultowych hitów z Amigi powraca w stylu retro

Jeżeli w latach 90. mieliście Amigę, z pewnością kojarzycie firmę 21st Century Entertainment. Jeżeli łatwo was nabrać na nostalgię, to lepiej trzymajcie swoje portfele.

bEDmFfNN

Amigowcom 21st Century Entertainment dało się poznać chyba przede wszystkim jako wydawca serii gier pinballowych tworzonych przez Digital Illusions. Pinballe były na Amidze szczególnie popularne, bo w prostej formie pokazywały duże możliwości graficzne i (nawet bardziej) dźwiękowe tych komputerów. Wspomnienia z nimi związane są chyba jedynym powodem, dla których ktoś jeszcze gra we współczesne pinballe, dostępne na platformach mobilnych, bo innego nie jestem sobie w stanie wyobrazić.

No dobra, ktoś może mieć jeszcze wspomnienia związane z prawdziwymi flipperami.

Niestety (a może "stety"), 21st Century Entertainment nie wraca z nową grą tego typu. Pod swoją pierwotną nazwą Hewson Consultants firma zajmie się wydawaniem produkcji niezależnych twórców. Pierwszą z nich będzie Hyper Sentinel. Nie pinball, ale poza tym gra tak bardzo retro, jak możecie się spodziewać. A nawet bardziej, bo nawiązuje raczej do 8-bitowej stylistyki lat 80. niż 16-bitowej 90.

Hyper Sentinel - Trailer

Nie jest to przypadek. Hewson Consultants chce się wyróżniać na rynku właśnie formą wydawanych przez siebie gier. Mają się one odwoływać do nostalgii i wspomnień produkcji z dawnych czasów.

bEDmFfNP

A teraz zła wiadomość – Hyper Sentinel to na razie tylko obietnica na Kickstarterze. A nawet gorzej – jedynie obietnica obietnicy, bo Kickstarter wystartuje w najbliższy piątek, 1 lipca. Twórcy już teraz zapewniają, że chcą zrobić klasycznego shoot'em upa z 12 levelami, pixel-artową grafiką i 60 klatkami na sekundę.

Są jednak i dobre wieści – mają już coś do pokazania. Wraz z Kickstarterową kampanią udostępniona zostanie wersja demonstracyjna gry na PC i iOS-a. Poza możliwością wypróbowania gry w akcji pozwolić ma ona na bezpośrednią komunikację graczy z twórcami dzięki systemowi nazwanemu 2Cents.

Dominik Gąska

bEDmFfOL