Wyciek GTA 6. Policja ujawnia nowe informacje

GTA 6
GTA 6
Źródło zdjęć: © Steam community

26.09.2022 09:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Londyńska policja aresztowała nastolatka, który jest głównym podejrzanym w sprawie ataku hakerskiego na serwery Rockstar Games. Organy ścigania ujawniają nowe informacje w sprawie.

Rockstar Games nie ma ostatnio łatwego życia. Wyciek GTA 6 okazał się w rzeczywistości poważnym atakiem hakerskim. Okazuje się, że głównym aktorem całego zamieszania ma być nastolatek, niezwykle doświadczony w swoim przestępczym fachu. I coraz więcej znaków wskazuje, że tak właśnie jest. Policja ujawnia nowe informacje; nastolatek usłyszał dwa zarzuty i pozostaje w areszcie.

22 września brytyjska jednostka cyberpolicji zatrzymuje 17-latka z Oxfordshire i stawia mu poważne zarzuty. Do zakulisowych informacji dociera Matthew Keys. Ten, powołując się na własne źródła, ustalił, że zatrzymany nastolatek był już wcześniej znany organom ścigania. Co więcej, prawdopodobnie nie działał sam, więc można spodziewać się kolejnych aresztowań w najbliższym czasie.

Otrzymałem potwierdzenie, że 17-latek aresztowany w Oxfordshire za atak na Rockstar i Uber to ten sam nastolatek, który został zatrzymany na początku tego roku za hakowanie Microsoftu oraz Nvidii. Nastolatek jest powiązany z grupą o nazwie "Lapsus$". Spodziewane są kolejne aresztowania.

Matthew Keys

Firma Rockstar Games dynamicznie zareagowała na wyciek GTA 6. Potencjalne ujawnienie kodów źródłowych mogłoby okazać się czymś ekstremalnie niebezpiecznym. Dlatego z sieci znikają wszelkie materiały związane z nową odsłoną Grand Theft Auto. To jednak nie stoi na przeszkodzie, by odtworzyć mapę w GTA 6.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)