Wychodzi coraz więcej gier dla dorosłych

Wychodzi coraz więcej gier dla dorosłych

Wychodzi coraz więcej gier dla dorosłych
marcindmjqtx
22.03.2012 15:18, aktualizacja: 05.01.2016 16:52

W zeszłym roku tylko 10% gier było przeznaczonych dla dorosłych. A to i tak najwięcej od pięciu lat.

Z corocznego raportu Pegi wynika, że w 2011 roku z 2214 wydanych gier zaledwie 218 było przeznaczonych dla osób powyżej 18 roku życia. To zaledwie 10% tytułów na rynku. Najliczniej reprezentowana kategoria to 3+ stanowiąca 37% całości wydawanych produkcji.

Jak możecie zobaczyć na zestawieniu poniżej jest to stały trend. Prawie połowa produkcji kierowanych jest do młodego odbiorcy (3). Gry zawierające seks i przemoc to zaledwie 6% całości.  -

Czy 9,8% gier o ratingu 18 to dużo? Statystyki mówią, że tak. To największy procentowy udział tego typu produkcji w ostatnich 5 latach.

Gracze dojrzewają i coraz więcej z nich może samemu kupować sobie gry. Nie zmienia to jednak faktu, że to produkcje dla dzieci są uniwersalne i może się w nie bawić każdy. A większy zasięg to i teoretycznie większe zyski. Nie ma w tym żadnej tajemnicy.

Cieszy mnie, że coraz więcej produkcji kierowanych jest do dojrzałego gracza. Co prawda wyłącznie teoretycznie, bo tytuł z cyckami i flakami nie koniecznie jest oznaką dojrzałości. No ale zawsze to jakiś dobry znak dla starszych osób, które nadal kręcą gry wideo.

Piotr Gnyp

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)