Wybuchające Beczki - książka od gracza dla graczy

Lubicie czytać książki o grach bardziej niż grać w egranizacje książek? W takim razie zainteresujcie się Wybuchającymi Beczkami autorstwa Krzysztofa Gonciarza, znanego choćby z TVGry.pl

marcindmjqtx

Jeśli kiedyś wpadliście na bloga autora pod tym samym eksplodującym tytułem, to mniej więcej wiecie, czego można się po książce spodziewać: różnego rodzaju przemyśleń dotyczących projektowania gier i tego, dlaczego tak bardzo niektóre nam się podobają, a inne nie.

Jeżeli przegapiliście, to niedawno na Gameday 2011 w Sosnowcu autor miał swoją prezentację poświęconą stosunkom małe studio - media. Tam też oficjalnie ogłoszono powstanie "Wybuchających beczek".

Oficjalnie książkę reklamuje się tymi słowami:

Wybuchające Beczki to książka, która w lekki i przystępny sposób przedstawia teoretyczne i praktyczne trudności projektowania gier wideo. Bazuje na współczesnych, popularnych przykładach - znajdzie się w niej zarówno Halo: Reach, jak i Civilization V czy Wiedźmin 2.

Autor proponuje wszystkim graczom przyjęcie nowego, bardziej konstruktywnego i analitycznego zarazem sposobu patrzenia na najpopularniejsze gry na rynku. Wychodzi w tym od światowego kanonu literatury zajmującej się badaniem gier, zahaczając o tematy, które nigdy dotąd nie były rozpatrywane w języku polskim.

To dobra lektura zarówno dla początkujących twórców i projektantów gier, jak i fanów tej dziedziny rozrywki i osób chcących czynnie uczestniczyć w jej rozwoju!

Po przeczytaniu Wybuchających Beczek już nigdy nie powiesz: „ten poziom jest nudny”. Będziesz dokładnie wiedzieć, jakie błędy projektowe popełnili jego twórcy, albo na ile ta „nuda” była celowa.

Fragment "Wybuchających beczek" możecie przeczytać tutaj. Książka powinna ukazać się w drugiej połowie czerwca, ale już teraz możecie składać przedpremierowe zamówienia.

Konrad Hildebrand

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościksiążkikrzysztof gonciarz

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.