WWE 2K znika z cyfrowej dystrybucji. Zostały tylko dwie gry

WWE 2K znika z cyfrowej dystrybucji. Zostały tylko dwie gry

WWE 2K22, The Rock
WWE 2K22, The Rock
Źródło zdjęć: © Steam
26.07.2022 11:46

Gry z serii WWE 2K znikają z cyfrowej dystrybucji. W sklepach Steam, PlayStation i Xbox zostały już tylko dwa tytuły z serii - WWE 2K22 i WWE 2K Battlegrounds. Fani wrestlingu z pewnością nie są zadowoleni z takiego obrotu spraw.

2K po cichu wycofało ze sprzedaży starsze odsłony WWE 2K. To nietypowe zdarzenie, lecz faktycznie, obecnie w dystrybucji cyfrowej pozostają jedynie dwa tytuły bazujące na najpopularniejszej federacji wrestlingu na świecie - najnowsza główna odsłona serii, czyli WWE 2K22WWE 2K Battlegrounds, będące tytułem pobocznym.

Nie licząc anulowanego WWE 2K21, kolejne odsłony serii wychodziły co roku od ponad dwudziestu lat. Od 13 lipca 2022 roku nie są one jednak dostępne w sprzedaży. Nie wiadomo, dlaczego podjęto decyzję o wycofaniu gier z dystrybucji.

Może mieć to związek z negatywnymi opiniami, którymi gracze od kilku lat obdarowywali twórców. Trudno zakładać, że ruch ten poprawi relację między graczami a twórcami. Pozbycie się gier z dystrybucji zniszczy też między innymi prężnie działającą scenę moderską.

Finansowo decyzja ta może się opłacać - fani gier z serii będą de facto zmuszeni wydać pieniądze na najnowszą odsłonę. Lecz ruch ten z pewnością nie zasługuje na pochwałę.

Seria WWE 2K (wcześniej wydawana jako WWF SmackDown!, WWE SmackDown, WWE SmackDown! Vs. RawWWE) trafiła na rynek w 2000 roku. Od tamtej pory w ramach cyklu wydano łącznie 24 tytuły.

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)