Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Wszystko, co wiemy o The Last of Us

Strona głównaWszystko, co wiemy o The Last of Us
09.02.2012 14:44
Wszystko, co wiemy o The Last of Us
marcindmjqtx
marcindmjqtx
bDJEBugS

Ostatnio pojawiło się sporo plotek na temat nowej gry Naughty Dog - zebrałem je w jednym miejscu, bo może się okazać, że premiera odbędzie się jeszcze w tym roku (choć Sony twierdzi, że to tylko spekulacje). UWAGA: tekst może zawierać spojlery dotyczące fabuły TLoU i... Uncharted 2.

bDJEBugl

Świat „The Last of Us” dzieje się w postapokaliptycznym świecie - jednak do katastrofy nie doprowadził wybuch bomby atomowej, lecz niezwykły grzyb, który infekuje ludzkie mózgi i powoduje agresję. Inspiracją był program „Planet Earth” z 2008 roku nadawany przez BBC i odcinek o maczużniku - pasożycie, który atakuje mózg mrówki i powoduje dezorientację. Następnie rozrasta się na zewnątrz i zabija ją, następnie zarodnikami zaraża kolejne. Jest wiele typów tego grzyba, każdy atakuje inny gatunek.

Rok później na ten program trafili Bruce Straley (szef prac nad grą) oraz Neil Druckman (dyrektor kreatywny) i od razu przyszło im na myśl, że taki grzyb mógłby atakować też ludzi.

Koniec świata wygląda podobnie jak w „Enslaved: Odyssey to the West” - jest pełen nie szarego pyłu, ale bujnej, dziko rosnącej roślinności. Rośliny odbierają teren, który kiedyś zabrał im człowiek. Podobieństwo do „Enslaved” nie jest przypadkowe - Mark Richard Davies, który był jej głównym projektantem, pracuje teraz nad „The Last of Us”. Poprzednia gra zyskała uznanie m.in. za przedstawienie relacji między postaciami.

bDJEBugn

bDJEBugt

bDJEBugu
bDJEBugv
bDJEBugw

Wywiady z twórcami Premiera jest planowana na koniec 2012 lub początek 2013 r.

[Edge, Gameinformer via NEOGaf, Allgamesbeta]

Paweł Kamiński

326999490385696810
bDJEBuhj