Wszystko, co wiemy o Assassin's Creed Valhalla - grze Ubisoftu na PS5 i Xbox Series X [GALERIA]

Wszystko, co wiemy o Assassin's Creed Valhalla - grze Ubisoftu na PS5 i Xbox Series X [GALERIA]

Wszystko, co wiemy o Assassin's Creed Valhalla - grze Ubisoftu na PS5 i Xbox Series X [GALERIA]
Barnaba Siegel
30.04.2020 19:21, aktualizacja: 30.04.2020 19:36

Pod koniec 2020 roku zobaczymy najnowszą część serii Assassin's Creed. Jak już wiadomo, Assassin's Creed Valhalla przeniesie nas do średniowiecza, a konkretnie do IX wieku naszej ery. Wcielimy się wikinga Eivora, przywódcę jednego z północnych klanów.

W Assassin's Creed Valhalla nie skupimy się jednak na perypetiach samych wikingów. Eivor opuszcza bowiem rodzinne ziemie i wyrusza w kierunku Anglii, gdzie zawalczy o bogactwa zwaśnionych angielskich królestw. Tam też założy własną osadę.

ION FURY - Consoles Release Date Trailer [PS4, Xbox One, Switch]

Co jeszcze wiadomo o grze?

Rozwój i polityka

Elementy wykraczające poza mechanizmy action-RPG od dawna pojawiały się w serii Assassin's Creed. Dość wspomnieć trylogię z czasów "dwójki", gdzie rozwijaliśmy miasto Monteriggioni i czerpaliśmy z niego dochody.

O kilka kroków dalej mają pójść twórcy w Assassin's Creed Valhalla. Czeka na nas budowanie obiektów oraz ulepszanie ich. Do największych atrakcji należeć mają koszary, kuźnia, a nawet... warsztat tatuażysty.

Obraz

W Assassin's Creed Valhalla będziemy dowodzili własnym klanem nie tylko na polu bitwy, ale i w codziennym życiu. Nasze wybory mają wpływać na otaczający świat, w tym takie jak sojusze polityczne.

Obraz

Otwarty świat

Śladem Assassin's Creed Odyssey i Assassin's Creed Origins, w najnowszej produkcji również ujrzymy otwarty świat. Assassin's Creed Valhalla przeniesie nas do północnej Europy. Z dostępnych krain Ubisoft wymienia wybrzeża Norwegii i Anglię, ale daje też znać, że popłyniemy jeszcze dalej.

Obraz

Poza wojaczką i polityką, w Valhalli mamy zaznać pełnego kolorów życia wikinga. Twórcy mówią o takich czynnościach, jak łowienie ryb (znane z innej gry studia - Far Cry V), polowaniach (oprócz serii Far Cry, polowania były także istotnym dodatkiem w Assassin's Creed III). Będziemy mogli nawet wziąć "udział w zabawach pijackich".

Obraz

Wikińskie grabieże

Jeśli chodzi o system walki, Odyssey i Origins dały nam już solidne wyobrażenie o kierunku, który obrał Ubisoft. W Assassin's Creed Valhalla najciekawiej prezentuje się rozbudowany styl walki dwiema broniami jednocześnie. Tym razem dostaniemy do rąk zestaw dwóch mieczy lub toporów. Istotnym elementem w ofensywie ma być też nasza tarcza. Nie zabraknie ukrytego ostrza czy sposób na zabijanie z daleka.

Obraz

Wiele wskazuje na to, że w Assassin's Creed Valhalla częściej zobaczymy towarzyszy u naszego boku. Będziemy mogli bowiem werbować nowych członków do klanu. Tu Ubisoft zdradza też nowe narzędzie społecznościowe - dzielenie się online swoimi projektami wikińskich wojowników.

Obraz

Wojowników poprowadzimy do walki nie tylko po wpływy w regionie, ale także po łupy dla naszej osady. Do walki na lądzie dojdzie także podbijanie angielskich fortec, a także walka na morzu i abordaże.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)