Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych

Na początku jedną z myszek należy przebrać za kota. Potem, gdy jest już komu zarządzać, można założyć fabrykę. Fabrykę pułapek na myszy. A może - pułapkę na myszy?

Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych
marcindmjqtx

05.05.2014 | aktual.: 05.01.2016 15:38

W pierwszym rzędzie, rzędzie zielonym, myszki siedzą i myślą. To kadra kreatywna. Albo inaczej: dział R&D, badań i rozwoju. Myszki siedzą, myślą i próbują wymyślić, jak usprawnić pudełka, których składaniem zajmują się ich koleżanki z czerwonego rzędu poniżej. To pracownicy fizyczny, kadra niekreatywna, choć również potrzebna. Myszki-robotnice. Ciekaw jestem, swoją drogą, czy któraś z nich zauważyła kiedyś, że kolejne modele pudełek różnią się od siebie tylko kolorami. Nieważne: grunt, że można sprzedawać je za więcej sera, prawda?

Jest także trzeci, niebieski, najbardziej problematyczny rząd myszek. To bezrobotni. Zasadniczo można ich zatrudnić i przez pewien czas będą użyteczni, pomagając w składaniu pudełek albo wymyślaniu nowych. Ale w końcu myszki "zielone" opracują maszynę, która zrobi to skuteczniej - mechaniczne ramię albo superszybki komputer. Skuteczniej i, przede wszystkim, za darmo, bo myszkom trzeba przecież płacić. I to tym samym drogocennym serem, za który sprzedaje się pudełka. Więcej - myszki regularnie żądają podwyżek! Najlepiej więc jak najszybciej z nich zrezygnować. Opracować fabrykę, w której sztuczna inteligencja sama tworzy nowe wersje pudełek, a potem składa je na taśmie produkcyjnej.

Tylko co począć z tymi nieszczęsnymi bezrobotnymi?

Molleindustria nie tworzy typowych gier, takich z wyznaczonym celem, punktacją i tak dalej. Ich produkcje to przewrotne - i zwykle niezwykle celne - komentarze na temat społeczeństwa, świata czy polityki. Najnowszą - To Build A Better Mousetrap - znajdziecie tutaj.

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.