Wszystkie ostatnie hity Square Enix sprzedały się poniżej oczekiwań

Wszystkie ostatnie hity Square Enix sprzedały się poniżej oczekiwań
marcindmjqtx

26.03.2013 19:35, aktual.: 05.01.2016 16:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oto jedna z przyczyn kiepskich wyników Square Enix.

Jeśli śledzicie ostatnie wiadomości, to z pewnością słyszeliście już o kiepskich wynikach finansowych SE i związanego z tym faktem odejścia ze stanowiska obecnego szefa firmy (Marcin Kosman skomentował to w tym miejscu).

Doczekaliśmy się także jednego z powodów takiej sytuacji: to kiepska sprzedaż gier. Teraz pora na liczby: od momentu premiery Sleeping Dogs sprzedało się w 1,75 miliona sztuk, Hitman: Absolution w 3,6 miliona sztuk, a Tomb Raider w 3,4 miliona sztuk (co ciekawe, wszystkie te produkcje poradziły sobie dużo lepiej w Europie niż w Ameryce Północnej). Na oko to wielkie liczby, ale okazuje się, że wszystko to wyniki... poniżej oczekiwań Square Enix.

Naprawdę? Naprawdę gra sprzedająca się w ponad trzech milionach sztuk sprzedaje się kiepsko?

Być może to nie tylko problem SE, ale całej dzisiejszej branży: produkcja gier AAA stała się tak kosztowna, że opłacalne jest tylko produkowanie rzeczy, które sprzedadzą się w naprawdę niebotycznych ilościach.

Mam tylko nadzieję, że wyniki "poniżej oczekiwań" SE nie odbiją się źle na powstającym właśnie pod jego szyldem Thiefem 4. Albo powrotem serii Legacy of Kain, na który czekam już od wielu lat...

[za Dtoid]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)