Wspólna gra na jednym TV bez dzielenia ekranu

Co-op czy rywalizacja, granie na jednej konsoli jest świetne. Jedynym problemem jest fakt, że przy klasycznym split screenie dostajemy tylko połowę ekranu dla siebie. Sony ma pomysł jak sobie z tym poradzić, a z pomocą przychodzi... technologia 3D.

Wspólna gra na jednym TV bez dzielenia ekranu
marcindmjqtx

Pomysł jest tyleż prosty, co genialny - wyświetlanie obrazu 3D wymaga podwojenia strumienia wizji i rozdzielenia go na prawe i lewe oko. A co by się stało, gdyby posadzić przed telewizorem dwóch obserwatorów w okularach migawkowych, ale zamienić lewe szkło jednego z prawym szkłem drugiego? Obaj widzieliby inny obraz - jeden klatki wyłącznie parzyste, a drugi wyłącznie nieparzyste. Teraz wystarczy serwować im naprzemienne klatki z ich własnym, odmiennym przekazem 2D, by widzieli coś innego na całej powierzchni wyświetlacza.

Sony złożyło dwa wnioski patentowe: jeden na urządzenie produkujące taki łączony sygnał i drugi na okulary migawkowe z filtrem wychwytujące poszczególne klatki. Dwa różne obrazy z jednego TV dzięki temu mogą być dostępne w każdym telewizorze 3D, zaś jeśli miałby większą częstotliwość, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby liczbę osobnych obrazów zwiększać (lub tym dwóm osobom serwować 3D).

Jeśli do tego dodać słuchawki, skończą się święte wojny o telewizor - narzeczona będzie mogła oglądać ulubiony serial, a my spokojnie dokończymy partyjkę w jakieś kolejne GOTY. Czy to nie wygląda na świetne zastosowanie 3DTV?

Tomasz Andruszkiewicz

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościps3sony

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.