Wreszcie wiemy więcej na temat nowej gry ze świata Game of Thrones

Strona głównaWreszcie wiemy więcej na temat nowej gry ze świata Game of Thrones
12.11.2014 07:51
Wreszcie wiemy więcej na temat nowej gry ze świata Game of Thrones
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Poznajcie Forresterów.

bEDuIHxh

Game of Thrones - A Telltale Games Series opowie historię rodu Forresterów (pozwólcie, że spalę żart już teraz: "A będą Ridge i Brooke?"), a rozegra się w trakcie Wojny Pięciu Królów, czyli wydarzeń z powieści George'a R.R. Martina. A właściwie z serialu HBO, bo to na nim gra będzie bazować, sięgając po historie i postaci znane z ekranu. To istotne, wszak różnic między książkami a serialem jest całkiem dużo.

Wydarzenia w grze rozciągają się od końcówki trzeciego sezonu do początku sezonu piątego. Ród Forresterów pochodzi z Wolfswood na północy Westeros i jest wasalem rodu Gloverów (o którego występach u Martina pisałem tutaj), ten zaś z kolei jest wierny Starkom. Ich domostwem jest twierdza Ironrath, a hasłem "Żelazo z lodu".

Historię poznamy z pięciu różnych perspektyw, każda należąca do osoby związanej z Forresterami, a naszym celem będzie uchowanie rodu od zagłady. I oczywiście działania jednej osoby wpłyną na to, co będzie się działo u innej. Nie zabraknie znajomych miejscówek, takich jak Królewska Przystań czy Mur. A strzelam, że nie zabraknie również znanych postaci, bo zabraknąć zwyczajnie nie może.

bEDuIHxj

Gra będzie miała nie 5, a 6 epizodów, a pojawi się na PC, Maca, PS3, PS4, Xboksa 360, Xboksa One oraz iOS. Jeszcze nie wiadomo kiedy.

[Źródło: Telltale]

Marcin Kosman

326978226855958570
bEDuIHyf