Wreszcie wiemy, na czym będzie polegać rozgrywka w Catherine

Catherine to niezwykle intrygująco zapowiadający się horror, przepełniony seksem i zrealizowany w konwencji anime. Interesujemy się nim od dawna, pisaliśmy już o szczegółach fabuły (i to dwa razy), prezentowaliśmy dziwaczne obrazki z niego, jeszcze dziwaczniejszy zwiastun, nawet okładki nas zainteresowały. I jednej tylko rzeczy nie wiedzieliśmy. Jak w tę grę w ogóle będzie się grać? To się na szczęście właśnie zmieniło.

marcindmjqtx

Rozgrywkę w Catherine można umownie podzielić na trzy części. Pierwsza z nich to sceny rozgrywające się w barze Stray Sheep, gdzie Vincent, główny bohater, spotyka się z przyjaciółmi. W tej części gra przypominać będzie przygodówkę z dużą ilością dialogów.

Druga część to nieinteraktywne filmiki zrealizowane w konwencji anime.

Najciekawsza zaś wydaje się być trzecia część. To sny Vincenta, gdzie Catherine zamienia się w grę akcji. Zadaniem gracza będzie ucieczka przed ogromnymi, dziwacznymi potworami, zawsze w górę, po przypominających schody stertach bloków. Będzie je trzeba odpowiednio ustawiać, uważając na pułapki i wszystko wykonując pewnie zręcznie i szybko. Podczas snów niezwykle ważne będą także... owce, rozmowy z którymi przyniosą kluczowe dla dalszej gry informacje.

Jeśli więc Catherine pod względem fabuły wydawała się Wam jedną z najbardziej oryginalnych produkcji ostatnich lat, to teraz możecie także to przekonanie zastosować do rozgrywki. Gra ukaże się w lutym w Japonii, miejmy nadzieję, że jak najszybciej trafi także do nas.

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360atlus
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.