World War Z z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy w tydzień. Czy to zasługa Epic Games Store?

Strona głównaWorld War Z z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy w tydzień. Czy to zasługa Epic Games Store?
24.04.2019 17:26
World War Z z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy w tydzień. Czy to zasługa Epic Games Store?

Twórcy są bardzo zadowoleni, a zombie - jak się okazuje - trzymają się mocno.

bEUgvPoB

Gra World War Z, luźno bazująca (też są zombie) na filmie pod tym samym tytułem, ukazała się nieco ponad tydzień temu. I chociaż od premiery w kinach minęło już niemal 6 lat, a zombie - mogłoby się wydawać - są już tematem nieco przebrzmiałym, to udało się jej osiągnąć zaskakujący sukces.

Jak informuje CEO odpowiedzialnego za grę zespołu Saber - Matthew Karch - wyniki osiągane przez gry znacząco przekraczają oczekiwania. Od rozpoczęcia sprzedaży na trzech platformach - PC, Xbox One i PS4 - sprzedało się łącznie ponad milion egzemplarzy.

W trakcie pierwszego tygodnia sprzedaży grze udało się też przekroczyć liczbę 70 tysięcy grających jednocześnie na wszystkich platformach. Twórcy są zadowoleni z wyniku w USA i poza granicami kraju, gdzie gra również sprzedała się lepiej, niż oczekiwali (aż 3/4 wszystkich sprzedanych egzemplarzy trafiło do graczy spoza USA).

bEUgvPoD

Ten bardzo zadowalający dla twórców wynik udało się osiągnąć nawet mimo tego, że na PC gra jest dostępna wyłącznie w Epic Games Store. A może i częściowo dzięki temu? Konkurencja o gracza na tej platformie jest dużo mniejsza niż na Steamie, przynajmniej przez jakiś czas takim tytułom może być się więc łatwiej wybić.

Dominik Gąska

Udostępnij:
bEUgvPoN
Komentarze (5)
bEUgvPpz