World of Warships zmieni swoje oblicze. Aktualizacja robi spore wrażenie

Strona głównaWorld of Warships zmieni swoje oblicze. Aktualizacja robi spore wrażenie
05.11.2021 17:43
World of Warships
World of Warships
Źródło zdjęć: © materiały partnera

Chociaż gra World of Warships miała swoją premierę w 2015 roku, nadal cieszy się ogromną popularnością wśród wielu graczy. Nie da się jednak ukryć, że upływ lat mógł nie działać na jej korzyść, dlatego twórcy postanowili mocno odświeżyć swój tytuł.

Pierwsza tak duża aktualizacja nie oznacza jednak, że przez ostatnie kilka lat twórcy zaniedbali swój tytuł. Wręcz przeciwnie, World of Warships było wielokrotnie aktualizowane i poprawiane tak, by spełnić oczekiwania graczy. Teraz jednak postanowili dokonać ogromnej modernizacji grafiki, która zacznie się już od wersji 0.10.10.

Producenci sięgnęli po nowe technologie by zyskać możliwość upiększenia aspektów wizualnych gry. Jak donoszą w oficjalnym komunikacie, udało im się zmienić model oświetlenia, co jest bardzo dobrą wiadomością, gdyż dotychczasowy miał wiele ograniczeń. To jednak oznaczało konieczność osobnego dopracowania kwestii odwzorowania kolorów poszczególnych modeli.

W drugiej kolejności dokonano aktualizacji technologii HDR. Pozwoliło to na uzyskanie bardziej realistycznych lokalizacji morskich. Twórcy dopracowali także odwzorowanie nieba i dodali nowe efekty wizualne. To jednak nie wszystko, bowiem całkowita odmiana graficzna tytułu wymagała szeregu kolejnych zabiegów, które ostatecznie mogą zaskoczyć graczy.

Twórcy przyznają, że aktualizacja grafiki była najbardziej ambitnym przedsięwzięciem w całej historii World of Warships. W przyszłości planują dalej poprawiać wygląd gry poprzez upiększanie świata podwodnego, przenoszenie map do nowych technologii i eksplorowanie innych nowości graficznych, które mogłyby wzbogacić rozgrywkę.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)