World of Warcraft dostanie oficjalny "waniliowy" serwer, a StarCraft 2 przechodzi na free-to-play

World of Warcraft dostanie oficjalny "waniliowy" serwer, a StarCraft 2 przechodzi na free-to-play

World of Warcraft dostanie oficjalny "waniliowy" serwer, a StarCraft 2 przechodzi na free-to-play
Patryk Fijałkowski
06.11.2017 12:06, aktualizacja: 06.11.2017 13:00

A to dopiero początek wieści z BlizzConu 2017.

Blizzard podczas swojej tegorocznej imprezy miał ciekawe wieści dla prawie każdej ze swoich marek. Zasmucić mogą się chyba jedynie fani Diablo, bo w tym wypadku BlizzCon 2017 nie przyniósł żadnych nowości. Za to jeśli chodzi o resztę...

Po pierwsze World of Warcraft. Ci, którzy kojarzą perypetie najsławniejszego MMO i pirackich "waniliowych" serwerów przywracających grę do stanu sprzed dziesięciu lat aktualizacji, wiedzą, że Blizzard od dawna planował otworzyć taki serwer retro. Na planowaniu jednak przez długi czas się kończyło i choć firma spotkała się nawet z twórcami Nostalriusa, wydawało się, że to prędzej PR-owe sztuczki niż faktyczna chęć działania. Teraz jednak Blizzard udowodnił, że nie zamierza tylko mówić, jak fajnie byłoby mieć klasyczny serwer. Na imprezie pojawił się bowiem zwiastun World of Warcraft Classic:

World of Warcraft Classic Announcement

Ładny, co? Jak ktoś grał w World of Warcraft przed The Burning Crusade, może się nawet wzruszyć. U mnie emocje trochę wezbrały i zastanawiam się, czy nie wrócę na trochę do gry, gdy pojawi się ten serwer - może to być jedna z najlepszych nostalgicznych wycieczek. Niestety, póki co nie znamy żadnych szczegółów - ani kiedy World of Warcraft Classic się pojawi (prawdopdobnie w 2018), ani na jakich dokładnie zasadach będzie działał. Ale przynajmniej coś ruszyło.

Nie jest to jednak koniec wieści z World of Warcraft, Blizzard nie zapomina bowiem o teraźniejszości i zapowiada siódmy dodatek do gry. Nazwany Battle for Azeroth skupi się na konflikcie Przymierza i Hordy, wprowadzając choćby nowe lokacje dla obu stron czy nieodkryte wyspy i podnosząc maksymalny poziom do 120. Zarówno listę nowości, jak i widowiskowe CGI godne Blizzarda znajdziecie poniżej:

World of Warcraft: Battle for Azeroth Features Overview

World of Warcraft: Battle for Azeroth Cinematic Trailer

Z innych ciekawych wieści: StarCraft 2 przejdzie na model free-to-play. I to już 14 listopada.

Z kolei w Heroes of the Storm doczekamy się dwóch nowych postaci - Hanzo z Overwatcha i Alexstraszy z World of Warcraft:

Dragons of the Nexus – BlizzCon 2017 Hero Trailer

Nową postać otrzyma też Overwatch - tym razem będzie to Moira specjalizująca się we wsparciu, mogąca swoich umiejętności używać zarówno po to, by leczyć sojuszników, jak i ranić wrogów. Tutaj przeczytacie jej dokładny opis, a poniżej obejrzycie prezentację. Twórcy wpadli też na świetny pomysł na nową mapę - Blizzard World, czyli fikcyjny park rozrywki poświęcony grom Blizzarda. Poza tym otrzymujemy kolejne CGI, tym razem poświęcone Reinhardtowi.

[NEW HERO NOW AVAILABLE] Introducing Moira | Overwatch

[NOW AVAILABLE] Blizzard World | New Hybrid Map | Overwatch

Overwatch Animated Short | “Honor and Glory”

To co, czy jeszcze czegoś nie przerobiliśmy? No tak, Hearthstone. Podczas BlizzConu 2017 zapowiedziano kolejny dodatek, nazwany Koboldy i katakumby. W singlowej przygodzie dojdą elementy rodem z roguelike'a, a nowych kart będzie łącznie 135. Więcej informacji przeczytacie na oficjalnej stronie, a poniżej jeszcze zwiastun na deser.

Koboldy i katakumby – zwiastun PL

Z której BlizzConowej wieści cieszycie się najbardziej? Bo ja naprawdę poważnie myślę teraz o tym World of Warcraft Classic.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)