World of Horror - retro horror RPG dla wielbicieli Junji Ito i Lovecrafta

World of Horror - retro horror RPG dla wielbicieli Junji Ito i Lovecrafta

World of Horror - retro horror RPG dla wielbicieli Junji Ito i Lovecrafta
Joanna Pamięta - Borkowska
02.08.2018 11:12

Jest bardzo retro i bardzo po japońsku.

Zobaczcie zwiastun tego nietypowego roguelite polskiego jednoosobowego studia Panstasz:

WORLD OF HORROR announcement trailer

Połączenie wizji Lovecrafta, klimatów znanych z mang Junji Ito oraz japońskiej demonologii. Japońska wioska położona nad morzem i zbliżająca się apokalipsa, której czoło stawia pięcioro bohaterów - każdy skrywający jakąś tajemnicę. Walka turowa, w której można wykorzystywać magię, ale każde użycie jej kosztuje nas poczytalność. Kolekcjonerska gra karciana, w której możemy bawić się nadchodzącymi wydarzeniami dającymi nam przewagę na polu walki. Nie zabraknie też elementów śledztwa w stylu point and click.

Obraz

Paweł Koźmiński, założyciel Panstasz, zapowiada, że w World of Horror nie uświadczymy jump scare'ów, tylko powolne budowanie klimatu, od niepokoju do nieznośnego przerażenia. Gra zapowiada się nietuzinkowo i bardzo oldschoolowo. Nawet muzyka jest cudownie retro.

Obraz

Do pracy nad scenariuszem Koźmiński zaprosił Cassandrę Khaw, pisarkę odpowiedzialną za Wasteland 3, Sunless Skies, She Remembered Caterpillars, autorkę Hammers on Bone.

Wydawnictwem zajmuje się Ysbryd Games. World of Horrors ma wyjść w 2019 roku na PC (w tym na Maca i Linuxa), PS4 oraz na Switcha.

Obraz

Przy okazji - polecam dzieło pt. "Uzumaki - Spirala" autorstwa wspomnianego Junji Ito. Ten trzytomowy komiks w Polsce zostały wydany zbiorczo w jednym tomie przez Japonica Polonica Fantastica. Czytałam go jakiś czas temu, ale zwiastun House of Horror od razu mi go przypomniał. To naprawdę mocna rzecz, świetnie napisana i pięknie zilustrowana. Mam nadzieję, że powołanie się na Uzumaki w zapowiedzi House of Horror to nie tylko czcze przechwałki.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)