"World of Demons - czyli jak walczyć z yokai" poradnik twórców Bayonetty

"World of Demons - czyli jak walczyć z yokai" poradnik twórców Bayonetty19.04.2018 11:00
"World of Demons - czyli jak walczyć z yokai" poradnik twórców Bayonetty
Joanna Pamięta - Borkowska

Chcecie choć raz poczuć się jak Usagi?

Tłumaczę słowa wstępu - Miyamoto Usagi to szlachetny królik-wojownik, bohater kultowej serii komiksów "Usagi Yojimbo" autorstwa Stana Sakai. W poszczególnych tomach toczy on walki z postaciami z mitów i folkloru Japonii, w tym z podstępnymi yokai. Stan Sakai w piękny sposób ilustruje życie okresu Edo, na kartach komiksu możemy znaleźć mieszkańców wykonujących takie zajęcia jak warzenie sosu sojowego czy produkcję listków nori. A dlaczego o tym wszystkim wspominam?

World of Demons Announcement Trailer

Ponieważ twórcy Bayonetty i Nier: Automaty zapowiedzieli swoją pierwszą grę na urządzenia mobilne, która ma polegać na walce z yokai właśnie. Będzie to gra akcji pod tytułem World of Demons, oparta na modelu free-to-play, ale z mikrotransakcjami. Co tydzień mają pojawiać się bezpłatne nagrody i wyzwania.

325536379943925724

Jeśli chodzi o mikrotransakcje, to autorzy zapewniają, że są one skierowane do tych niecierpliwych graczy, którzy będą chcieli po prostu przyspieszyć rozgrywkę. Gra będzie przeznaczona dla jednego gracza.

W grze pojawi się kilka trybów rozgrywki - kampania dla pojedynczego gracza, asynchroniczne PvP Yokai Showdown oraz kooperacja w ramach starć Samurai Stronghold.

W World of Demons skupiać się będziemy tylko na jednym poziomie interakcji z demonami - na walce. Cóż, nie każdy musi umieć się z nimi dogadywać... chociaż zdarzą się wyjątki. Na placu boju może nas wspomóc zaprzyjaźniony yokai, ale autorzy nie mówią nic o cenie takiego układu.

325536379944187868

Do wyboru będziemy mieli kilka postaci prezentujących różne style walki. Istotne będzie nie tylko szybkie klikanie w ekran, ale też pisanie znaków aktywujących silniejsze ciosy. Zwiastun prezentuje dwóch bohaterów - Onimaru oraz Sayo.

Gra pojawi się już tego lata na Androidzie i iOS.

325536379944384476
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)