Wolfenstein: Youngblood pierwszą grą z serii bez cenzury w Niemczech

Wolfenstein: Youngblood pierwszą grą z serii bez cenzury w Niemczech
Tatiana Kowalczyk

28.06.2019 16:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W niemieckich sklepach pojawią się obie wersje - z cenzurą i bez niej.

Seria Wolfenstein z racji na swoją tematykę z oczywistych względów stanowi wyjątkowo trudny temat na niemieckim rynku. W Wolfensteinie II pod wpływem cenzury pozbawiono Hitlera wąsów, zmieniono także zwroty, jakimi się do niego zwracano, nie mówiąc już o najoczywistszej zmianie, czyli zastąpienia swastyki innym symbolem.

W przypadku Wolfenstein: Youngblood będzie jednak inaczej. W Niemczech po raz pierwszy ukażą się dwie wersje gry – z cenzurą i bez. Ogłoszono ten fakt po raz pierwszy na niemieckim forum Bethesdy, potem potwierdził je Zenimax w oficjalnym oświadczeniu.

Wolfenstein: Youngblood – Official E3 2019 Trailer

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zmiany, jakie zaszły w zeszłym roku w prawie niemieckim. Zgodnie z nowymi przepisami gry mogą pokazywać naizstowskie symbole, jeśli znajduje to artystyczne uzasadnienie. Stowarzyszerznie German Games Industry Association napisało wówczas:

Wersja ocenzurowana również się ukaże z prostego powodu – twórcy nie mogli wiedzieć, jaka decyzja zostanie podjęta w kwestii Youngblood, więc równolegle przygotowywali obie wersje.

Tatiana Kowalczyk

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)