Wolfenstein 3D nigdy nie był tak ładny - oto Wolfram

Wolfenstein 3D nigdy nie był tak ładny - oto Wolfram

Wolfenstein 3D nigdy nie był tak ładny - oto Wolfram
marcindmjqtx
11.06.2012 12:20, aktualizacja: 05.01.2016 16:44

Niedawno znana gra id Software świętowała swoje 20 urodziny - z tej okazji mogliśmy zagrać w nią nawet w przeglądarce. Jednak fanom to nie wystarcza - grupka entuzjastów postanowiła odświeżyć Wolfensteina 3D.

Twórcy nie ograniczyli się do odświeżenia gotowej gry. Stworzyli własny silnik - Volatile3D II - Wolfram jest jego pierwszym testem, bowiem poziomy z Wolfensteina zbudowali od zera.

Znajdziecie tu zarówno elementy znane z oryginału (cztery rodzaje broni, sekrety i skarby), ale są też nowe - możliwość dokładnego celowania przez muszkę oraz przeładowania broni. Pojawiło się też automatyczne zapisywanie gry oraz osiągnięcia. Niestety gra zawiera tylko jeden epizod z oryginału, czyli 10 poziomów (9 zwykłych, 1 tajny).

Prace zajęły nieco ponad 4 miesiące, a w efekcie powstały 3 wersje - w europejskiej (po angielsku) nie ma nazistowskich symboli, amerykańska to pełna konwersja starej gry ze swastykami włącznie, a rosyjska różni się od niej tylko językiem. Minimalne wymagania sprzętowe to procesor o szybkości 1GHz, 512 MB RAM oraz karta wideo z 64MB pamięci. Jednak autorzy zalecają wielordzeniowy procesor oraz kartę AMD lub NVIDIA. W sumie gra wygląda całkiem ładnie, ale zachowała toporność i umowność oryginału:

Wolfram znajdziecie na MODDB. Nie wymaga Wolfensteina 3D.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)