Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

"Wojny konsolowe" doczekają się serialowej adaptacji

Strona główna"Wojny konsolowe" doczekają się serialowej adaptacji
29.11.2018 15:35
"Wojny konsolowe" doczekają się serialowej adaptacji"Wojny konsolowe" doczekają się serialowej adaptacji
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
bDnrbbba

Czy będzie z tego serial obowiązkowy dla wszystkich fanów gier?

bDnrbbat

Wytwórnia Legendary zapowiedziała prace nad serialem, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim graczom. Mowa tu o ekranizacji "Wojen konsolowych" autorstwa Blake'a J. Harrisa. Wydana w 2014 (polska wersja pochodzi z 2017 roku), licząca sobie ponad 500 stron książka to opowieść dokumentalna, przenosząca nas do 1990 roku, opowiadająca o korporacyjnej wojnie, jaką stoczyły ze sobą o pozycję na rynku Nintendo oraz Sega. Pierwszy koncern rządził w owym czasie rynkiem, a Sega włożyła wiele sił w to, żeby rywalizować z Japończykami o odzyskanie pozycji na rynku.

325463725706590172

Kto czytał oryginał wie, że zdecydowanie jest to materiał na świetny serial. Zwłaszcza, że autorowi udało się dotrzeć do naprawdę wielu postaci pamiętających te wydarzenia. Poznaliśmy też pierwsze nazwiska. Reżyserem serialu będzie Jordan Vogt-Roberts, akurat "Kong: Wyspa czaszki" nie jest nie wiadomo jaką rekomendacją, ale zobaczymy. Autorem scenariusza pierwszego odcinka będzie natomiast Mikre Rosolio, scenarzysta telewizyjnego "Lemmings".

325463725706721244

Na razie nie znamy niestety wielu szczegółów, jak na przykład daty premiery choćby pilotażowego odcinka. Musimy poczekać też na ogłoszenie obsady. Wygląda na to, że całość jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie produkcji. Jako człowiek oglądający raczej mało seriali, muszę przyznać, że na "Wojny Konsolowe" czekam z niecierpliwością. W tym czasie polecam zapoznać się też z książką, ale w pierwszej kolejności - z naszą recenzją tejże.

bDnrbbav

Krzysztof Kempski

bDnrbbbr