Wnuczek, podziemia i prastare zło w Red Faction: Armageddon

Wnuczek, podziemia i prastare zło w Red Faction: Armageddon

Wnuczek, podziemia i prastare zło w Red Faction: Armageddon
marcindmjqtx
07.06.2010 22:04, aktualizacja: 06.01.2016 17:08

Seria Red Faction wraz z Armageddonem zaliczy powrót do podziemi czerwonej planety. Na powierzchnię natomiast wydostają się pierwsze konkretne informacje na temat gry.

Akcja Red Faction: Armageddon toczyć będzie się 50 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Mimo wyzwolenia Marsa, koloniści nie zaznali spokoju i czwarta planeta od słońca zamieniła się w pole walki, po pewnym czasie stając się niezdolną do dalszego zasiedlania. Mieszkańcy uniknęli zagłady, ukrywając się w tunelach wydrążonych pod powierzchnią. Jak jednak nie trudno się domyślić, podziemia skrywają pewne sekrety. W świecie gier wideo oznacza to zazwyczaj potwory lub kosmitów i nie inaczej jest także tym razem.

Wcielimy się w postać Dariusa Masona, wnuczka Aleca - bohatera Red Faction: Guerrilla. Niefortunny zbieg okoliczności sprawi, że Darius uwolni pewne prastare zło i to właśnie na naszych barkach spocznie zadanie posprzątania tego bałaganu. Walki toczyć będziemy w różnych środowiskach, między innymi wypełnionych lawą i lodem.

Armageddon podobnie jak Guerrilla skorzysta z technologii Geo-Mod 2.0, pozwalającej na sporą destrukcję otoczenia. Nasz wytatuowany heros dostanie w swoje ręce maszynkę do rekonstrukcji uszkodzonych elementów środowiska oraz tajemniczy Magnet Gun. Autorzy obiecują ponadto obecność trybu kooperacji.

THQ planuje wydać grę w marcu przyszłego roku. Więcej szczegółów powinniśmy poznać podczas  E3, być może usłyszymy również jakieś konkrety na temat filmu w tym uniwersum, wyprodukowaniem którego zająć ma się kanał SyFy.

Wygląda na to, że przy okazji RF: Armageddon Volition postanowiło pójść po linii najmniejszego oporu i nie silić się  na zbyt dużą oryginalność. Czy gracze nie mają jeszcze dość oklepanego zabijania pokrak w bezkresnych korytarzach i rzucą się do sklepów po swoją kopię? Niech każdy sam sobie odpowie na to pytanie.

Premierowy zwiastun Red Faction: Armageddon możecie zobaczyć tutaj.

Piotr Bajda

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)