Wizardry - renesans serii?

Wizardry - renesans serii?02.08.2009 10:13
Wizardry - renesans serii?
marcindmjqtx

Japoński wydawca IPM oznajmił, że szykowany jest renesans marki Wizardry, jednej z najstarszych serii komputerowych RPGów. Seria ta, mimo że stworzył ją w USA Sir-Tech, była zawsze bardzo popularna w Japonii i mimo że na zachodzie ostatni tytuł, Wizardry 8, ukazał się w 2001, na rynku japońskim wciąż ukazywały się kolejne sequele i spin-offy. W 2006 prawa do marki kupiła firma Gamepot, której oddziałem jest IPM.

W wywiadzie dla magazynu Famitsu, producent IPM, Takeshi Iwahara stwierdził:

Celem jest renesans uznanej marki Wizardry. Będą nowe tytuły, a dwaj różni deweloperzy pracują nad grami na Nintendo DS i PLAYSTATION 3 Te konsolowe tytuły są jednak jedynie częścią projektu o nazwie "Wizardry Renaissance". Sam Gamepot pracuje nad Wizardry Online na PC, a w Japonii we wrześniu ma się ukazać manga "Wizardry Zeo". Wszystkie gry składające się na ponowny start serii będą miały wspólny setting i kluczowe postacie. Już niedługo ruszyć ma strona internetowa, na której dowiemy się o nich więcej.

Jeśli chodzi o mnie, mam mieszane uczucia. Z jednej strony cieszy mnie powrót klasycznej serii, ale z drugiej jestem jednak fanem raczej cRPGów w stylu zachodnim, a za jRPGami średnio przepadam. Nowe Wizardry, poza tytułem, raczej niewiele będzie miało wspólnego z serią Sir-Techu.

[via 1UP]

Paweł Dembowski

327082609476135191
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)