Witamy w Lidze: Ziggs - Hextechowy Saper

Witamy w Lidze: Ziggs - Hextechowy Saper04.02.2012 10:50
Witamy w Lidze: Ziggs - Hextechowy Saper
marcindmjqtx

Najnowszy czempion w League of Legends to kawał pokracznego cwaniaka. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Pierwszy rzut oka Konrada: Po kilku rozegranych grach Ziggsem zaprawdę powiadam Wam: jest z nim masa radochy. Rzucanie bomb, patrzenie jak się turlają - prosto w twarze zaskoczonych przeciwników. Oczywiście szybko ludzie nauczą się jak radzić sobie z Ziggsem, ale póki co, karnawał trwa.

Jego zestaw umiejętności jest niezwykle wszechstronny i przy odrobinie treningu może dać znakomite rezultaty. Wybuchająca paczka kryjąca się pod W i pole minowe z E można wykorzystywać na wiele różnych, ciekawych sposobów - do ucieczek, do pościgów, do zasadzek. A jego ostateczna bomba spod R, to gwarancja, że przeciwnik po prostu nie ucieknie. Na dodatek umiejętność pasywna świetnie pomaga przy dobijaniu stworków i zdobywaniu złota.

Mam z Ziggse trochę jak z Xerathem - kierowanie nim to kupa zabawy, ale jednocześnie wiem, że trochę nie chce i się grać nim na tyle długo, aby w pełni wykorzystać jego wszystkie umiejętności. W przypadku Xeratha ciągle zapominam kiedy jest właściwy moment na uruchomienie "trybu oblężniczego". U Ziggsa trzeba pamiętać o koziołkowaniu bomb, odpowiednim nachodzeniu na wybuchową paczkę, zasięgu R.

To zabawna, ale nie taka łatwa postać. Na pewno jedna z najciekawszych, jakie ostatnio zostały wydane.

Porady na szybko? Najpierw rozwijam Q, potem E, jeden punkt w W na czwartym poziomie powinien wystarczyć. Przedmioty jakie mu składam to klasyczny zestaw postaci AP - buty maga, czapka maga, laska maga, laska maga z innym czubkiem i jeszcze inna laska maga. Ziggs może mieć problemy z maną, więc do rozważenia jest, czy śpieszymy się aby zrobić Rabbadona, czy jednak chwilowo zadowalamy się Archangelem. Gdzieś po drodze warto zainwestować w Rylais, bo Ziggs pęka równie łatwo, co wybuchają jego bomby. Szkoda, że nie zadaje obrażeń przy śmierci, byłoby zabawnie.

Konrad Hildebrand, Tomasz Kutera

327000349091649578
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)