Witajcie na nowej Polygamii!

Witajcie na nowej Polygamii!26.02.2016 10:50
Witajcie na nowej Polygamii!
Paweł Olszewski

Early Access za nami, w planach jest jeszcze kilka patchy, ale wersja 1.0 serwisu właśnie dziś ma swoją premierę.

Kto chciał, mógł obserwować narodziny nowej Polygamii w Early Accessie. Zebrane ze wczesnego dostępu uwagi wzięliśmy sobie do serca, poprawie uległo kilka technicznych rzeczy, strona została też zoptymalizowana. Jeżeli natomiast w ogóle nie logowałeś się wcześniej na nową Polygamię to pozwól, że krótko opiszę jej najważniejsze nowości.

Największą zmianą oprócz dużego main topika są sekcje specjalne. Co kilka notek znajdują się przełamujące stronę obszary, gdzie wrzucamy różnego rodzaju tematy. Przekleństwem starej wersji serwisu było to, że najciekawsze nawet treści szybko spadały w streamie informacji. Tutaj mają szansę trochę dłużej pożyć.

Strona główna ma dwie opcje personalizacji. Tradycyjny układ z zajawkami w formie kolejnych wierszy można sobie zmienić na układ kafelkowy, z kolumnami. Domyślnie jasne tło też nie jest obligatoryjne - jak ktoś preferuje ciemniejsze barwy, to może ustawić sobie czarny kolor strony.

Sama struktura serwisu nie zmieniła się przy okazji przesiadki. Menu ze znanym podziałem na kategorie przenieśliśmy właściwie jeden do jednego, tak samo jak wyeksponowanie w każdym wpisie słów kluczy. Różnica polega na tym, że teraz wreszcie one działają, bez trudu można więc znaleźć informacje o danym temacie. Działa też wyszukiwarka. Kto próbował używać tej starej, ten wie o co chodzi.

Dużym zmianom uległ natomiast układ artykułu. O ile codzienne notki serwujemy w klasycznym układzie kolumnowym, gdzie po lewej mamy treść, a po prawej sidebar, tak dłuższe formy, czyli zapowiedzi, recenzje i publicystykę serwujemy w zupełnie nowym szablonie. Czy raczej narzędziu, bo tak naprawdę każdy artykuł wygląda inaczej. Elementem wspólnym jest statyczne tło, wyeksponowany tytuł, pływający spis treści i brak sidebara. Cała reszta zależy od autora, dlatego tak naprawdę właściwie każdy tekst ma troszkę inną kompozycję. Mam nadzieję, że przypadnie Wam to rozwiązanie do gustu.

Na nowej Polygamii nie działają stare konta użytkowników zakładane w strukturze Agory. Zachęcam do zakładania nowych kont lub logowania się danymi z forum dyskusyjnego. Nowa Polygamia nie ma też autorskich blogów. Ci z Was, którzy publikowali tam swoje teksty, nadal będą mogli to robić na blogach Agory, nie zostały i nie zostaną one tutaj przeniesione, podobnie jak komentarze. Wkrótce uruchomimy jednak własny dział blogów. Najciekawsze wpisy będą promowane na stronie głównej, już dziś zachęcam więc Was do rejestracji.

Paweł Olszewski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (159)