Wipeout 2048 wykorzysta ciekawostki sprzętowe drzemiące w PS Vita

Strona głównaWipeout 2048 wykorzysta ciekawostki sprzętowe drzemiące w PS Vita
09.11.2011 09:45
Wipeout 2048 wykorzysta ciekawostki sprzętowe drzemiące w PS Vita
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Dawno już nie pisaliśmy o Wipeout 2048, pora więc przypomnieć Wam o tych świetnie zapowiadających się, przenośnych wyścigach.

bEDuBoaJ

W sieci pogramy aż w osiem osób. Tym, którzy złapią w dłonie PS Vitę, konsola zrobi zdjęcie twarzy. Zostaną one wyświetlone wszystkim graczom wraz z końcem wyścigu. Podobny pomysł zastosowano już wcześniej w Star Fox 64 3D. Futurystyczne wyścigi mają jednak nad kosmicznymi przygodami tę przewagę, że pobawimy się w sieci. W przypadku 3DS-a był to naprawdę fajny pomysł, który jednak okazał się totalnie bezsensowny z uwagi na konieczność grania obok siebie, w połączeniu lokalnym.

Nie będzie mieć znaczenia to, ile oraz jakie sprzęty będzie jednocześnie połączone. Mogą to być 3 Vity i 4 PS3 lub 2 PS3 i 5 przenośnych konsol Sony.  Przypomnijmy, jak ten "crossplay" wygląda w praktyce.

Wykorzystany zostanie również mechanizm żyroskopu, który pozwoli sterować pojazdem w znany ze smartfonów sposób. Wystarczy wychylić konsolę w którymś z kierunków, by skręcić - ekran dotykowy odpowiedzialny będzie natomiast między innymi za przyspieszenie. Osobiście nie przepadam za takim rozwiązaniem, ale na pewno są gracze, dla których będzie to miłą odmianą.

bEDuBoaL

[via VG247]

Paweł Winiarski

326962029326260266
bEDuBobH