Will Wright: "Wii jest jak zabawka"

Marcin Dąbrowski

10.03.2010 11:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Słyny Will Wright w nowym wywiadzie dla Games Industry stwierdził, że według niego Wii jest, bardziej jak zabawka, a nie konsola.

Myślę, że Wii jest bardzo unikatową platformą i to jest właśnie jego główna zaleta. Dlatego osiągnęło tak wielki sukces – bo jest zupełnie inne, niż Xbox, czy PlayStation. Wii również dostarcza świetnej zabawy, ale jest to rozrywka na innym poziomie. To nie jest jak 40 godzinne RPG wciągające gracza, tylko jak zabawka. którą można błyskawicznie włączyć i w 5 minut zacząć grać”, powiedział Wright.

To jest fajne z grupą ludzi siedzących razem. Naprawdę bardziej nazwałbym to rynkiem zabawek, ponieważ większość gier na Wii, które mi się podobały było bardziej jak zabawki, niż prawdziwe gry”, dodał.

Coż, wydaje się, że ojciec serii The Sims, zna się na casualowym rynku i wie co mówi. Zabawka, czy nie, ale Nintendo osiągnęło z Wii ogromny sukces i wydaje się, że minie jeszcze kilka lat, zanim którakolwiek z pozostałych konsol ją choćby dogoni, pod względem sprzedaży.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)