Wildstar już nie zdetronizuje WoW-a

Wildstar już nie zdetronizuje WoW‑a

Wildstar już nie zdetronizuje WoW-a
Krzysztof Kempski
07.09.2018 13:01

Koniec gry jest bliski. Dziś jego autorzy pożegnali się z pracą, a wydawca planuje już wyciągnięcie wtyczki od serwerów.

Wildstar był swego czasu uważany za jednego z najpoważniejszych rywali WoW-a. Niestety nie odnalazł się na rynku i niedługo zostanie uśmiercony. NCSoft poinformował dziś o zamknięciu odpowiadającego za grę studia Carbine. Podobny los spotka grę, która w ostatnim czasie miała trudności ze zgromadzeniem choćby tysiąca graczy. I to pomimo tego, że już po niecałym roku zrezygnowano z abonamentu i wydano odświeżone Wildstar: Reloaded. Potem jednak anulowanie zaplanowanej na 2016 rok wersji na rynek chiński było pierwszym sygnałem do niepokoju...

Obraz

O powodach zamknięcia nic póki co nie wiadomo, ale zagraniczne serwisy już wysłały do wydawcy prośbę o komentarz w tej sprawie. Patrząc jednak na statystyki typu liczba graczy, zapewne chodzi o kłopoty finansowe. Cóż, Wildstar choć wzbogacił standardową formułę ciekawym uniwersum i dynamiczną walką, ostatecznie na rynku sobie nie poradził.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)