Wikingowie się cenią. Rewelacja Euro 2016 nie pojawi się w FIFA 17

Wikingowie się cenią. Rewelacja Euro 2016 nie pojawi się w FIFA 1723.09.2016 09:53
Wikingowie się cenią. Rewelacja Euro 2016 nie pojawi się w FIFA 17
Maciej Kowalik

W tym wypadku wiadomo dokładnie o co chodzi. O pieniądze.

Tegoroczne mistrzostwa Europy nie powalały może poziomem, ale kilku reprezentacjom, na które stawiać mogliby tylko krajanie, udało się zabłysnąć. Jedną z nich na pewno jest Islandia, która najpierw nie pękła w grupie mierząc się z późniejszym mistrzem - Portugalią, a potem w 1/8 turnieju odesłała do domu Anglików. Wikingowie zakończyli turniej dostając w ćwierćfinale baty od gospodarzy, ale mogli do kraju wracać z podniesionymi głowami.

Islandia do tej pory nie pojawiała się w serii FIFA, ale kapitalny występ na Euro mógł to zmienić. Ochrzczona przydomkiem "zabójcy gigantów" ekipa zyskała pewnie wielu nowych fanów, a podpatrzona u polskich kibiców forma dopingu na pewno świetnie prezentowałaby się w wykonaniu ich wirtualnych fanów.

[ttpost url="https://twitter.com/garnekmedia/status/747534433108926464?ref_src=twsrc%5Etfw"]

Ba, EA zdążyło ją nawet obiecać w (oczywiście skasowanym już) "ćwierknięciu". Firma nie doceniła charakteru Islandczyków. BBC poinformowało, że debiutu w serii FIFA nie będzie.

To słowa Geira Thorsteinssona, szefa Islandzkiego Związku Piłki Nożnej, którymi skomentował chęć nabycia licencji do wykorzystania wizerunku kadry przez EA za 15 tysięcy dolarów. W futbolowym świecie wielkich pieniędzy, kwota faktycznie nie robi wrażenia, aczkolwiek trudno oceniać ją bez kontekstu. Islandia jest obecnie na 27. miejscu w rankingu FIFA, wyprzedzając m.in. Czechy, Irlandię czy Szwecję.

Thorsteinsson chciał negocjować, ale jego kontroferta została odrzucona.

EA póki co nie udzieliło komentarza w tej sprawie ani redakcjom sportowym, ani serwisom poświęconym grom. Szalenie ciekawe mogłoby być poznanie "cennika" poszczególnych reprezentacji, ale akurat na to trudno liczyć.

Maciej Kowalik

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)