Wii przestaje sprzedawać się w Japonii

Wii przestaje sprzedawać się w Japonii
marcindmjqtx

11.04.2009 16:34, aktual.: 14.01.2016 15:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobra, Nintendo udało się sprzedać DSi, to nie ulega wątpliwością. Ale podobnież nie ulega im fakt, że Wii ma coraz większe problemy, przynajmniej na swoim rodzinnym gruncie. Nie dziwi już wyższa sprzedaż PS3 w tygodniach, gdy ukazują się na nią hity. Ale co, gdy w przypadku obu sprzętów sytuacja jest wyrównana pod względem gier?

DSi 53,680 PSP 48,118 PS3 20,362 Wii 15,525 DS Lite 8,729 Xbox 360 7,812 PS2 5,394

To. Generalnie sprzedaż nie jest specjalnie wysoka, ale Wii wybitnie sobie nie radzi, o 25% przegrywając nawet z PS3. Sytuacja trwa już kilka tygodni, a głos w sprawie zabrał też Satoru Iwata:

Wii jest w najmniej zdrowym stanie od momentu wejścia na japoński rynek. Obecna sytuacja na japońskim rynku nie jest taka, jaką byśmy chcieli. OK, tego domyśleliśmy się sami. To co, tniemy ceny i jedziemy dalej?

Cięcia cen w trudnej sytuacji ekonomicznej nie ekscytują rynku i nie podnoszą sprzedaży. Na chwilę obecną naprawdę nie sądzę, aby cięcie ceny było dla nas dobrą opcją.  I wszystko jasne, obniżenie ceny najprawdopodobniej spowodowałoby spadek sprzedaży. Wypowiedzi Nintendo mogą przeczyć na pierwszy rzut oka logice i zdrowemu rozsądkowi, ale póki to oni zarabiają najwięcej, więc może dajmy temu spokój. Ja w takim razie cięcia nie chcę, dajcie mi tylko Wii HD. Z możliwością podpięcia przez HDMI, bo to wstyd przecież.

[via CBN news]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)