Wii naprawdę ćwiczy mięśnie

Michał Stopa

17.11.2009 10:21, aktual.: 17.11.2009 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według badania przeprowadzonego wspólnie przez japoński Narodowy Instytut Zdrowia i Żywienia w Tokio i Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologów, gry na konsoli Wii, które wymagają ruchu, takie jak seria Wii Fit i Wii Sports, naprawdę pomagają w utrzymaniu zdrowia dzięki wysiłkowi fizycznemu.

Niektóre z gier w serii Wii Sports oraz seria Wii Fit zostały oficjalnie zaklasyfikowane jako Wysiłek Średniej Intensywności. Jak powiedział Motohiko Miyachi, szef jednego z programów mierzenia aktywności fizycznej w instytucie, który przewodził badaniom:

"Jest to bardzo łatwy i przyjemny sposób na ćwiczenia".

Jak można przeczytać w raporcie z badania, przynajmniej jedna trzecia z gier i aktywności w zestawach Wii Sports i Wii Fit wymaga zużycia energii na poziomie 3 lub więcej MET (równoważników metabolicznych), co według klasyfikacji Stowarzyszenia oznacza ćwiczenie o średnim wysiłku fizycznym.

Choć badanie nie potwierdza wprost, że gry te są pożyteczne dla zdrowia, Miyachi spekuluje, że granie w nie może pomóc w zapobieganiu chorób naczyń krwionośnych i serca.

fot.: Nintendo

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)