Wii mocno w górę dzięki obniżce

Wii mocno w górę dzięki obniżce

Michał Stopa
07.10.2009 13:47

Niedawna obniżka ceny Wii okazała się bardzo zyskownym krokiem dla firmy Nintendo, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że zwyżka sprzedaży nadal się utrzymuje, a sezon świąteczny dopiero nadchodzi. Jak powiedział prezes Nintendo of America, Reggie Fils-Aime gazecie Financial Times:

"Choć za wcześnie jeszcze na dokładne wyniki, reakcja konsumentów na obniżkę okazała się bardzo silna. Są dosłownie miliony konsumentów, którzy chcą Wii, ale nie byli w stanie kupić tej konsoli. Czekali właśnie na takie drobne popchnięcie we właściwą stronę - obniżkę ceny, próbki, premierę nowych gier jak Wii Fit Plus - wierzymy, że właśnie to dało się im przekonać".

Mówiąc o 'próbkach', Fils-Aime ma na myśli nową kampanię reklamową obejmującą kilka sieci sklepów w Ameryce Północnej, która pozwala klientom wypróbować produkt. Według gazety, Nintendo celuje nią w 'siedzących na ogrodzeniu' - około 50 milionów Amerykanów, którzy są zainteresowani grami wideo, ale nie posiadają żadnej konsoli. Jak powiedział prezes Nintendo, ten potencjalny rynek w skali światowej obejmuje ponad 150 milionów osób, a firma mocno inwestuje w próbę dotarcia do nich.

fot.: Nintendo

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)