Wii 2 to będzie coś więcej niż tylko HD

Wii 2 to będzie coś więcej niż tylko HD
marcindmjqtx

02.02.2010 19:04, aktual.: 15.01.2016 15:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tak przynajmniej uważa Satoru Iwata, prezes Nintendo w odpowiedzi na coraz częściej pojawiające się pytania o nową wersję konsoli. A skoro pytają, to coś musi być na rzeczy? Dwa tygodnie temu podobnie mówił Reggie Fils-Aime z Nintendo.

Zapytany przez dziennikarza o prace nad konsolą kompatybilną z telewizorami HD Iwata odpowiedział:

Czy zrobienie konsoli polegającej tylko i wyłącznie na wyświetlaniu obrazu w wysokiej rozdzielczości sprawiłoby, że gracze na całym świecie sięgnęliby po nią? Czy to by się sprzedało tylko dzięki temu? Nowa konsola potrzebuje czegoś nowego. I jeszcze dodał:

Gdyby na świecie nie było innych producentów podałbym przykłady kilku rzeczy nad którymi się zastanawiamy. Jednakże, ze względu na konkurencję, nie mogę powiedzieć dziś nad czym i kiedy się zastanawiamy. Czy stwierdzenie, że nowa konsola od Nintendo jest już na deskach kreślarskich to zbyt daleko posunięta spekulacja?

Podczas ostatniej Polygadki rozmawialiśmy o świecie z jedną konsolą i o tym, jak Xbox 360 i PlayStation 3 coraz mniej się od siebie różnią i świat nie potrzebuje dwóch konsol tego typu, przeszła mi przez głowę myśl, że to może tym razem Nintedo wyskoczy do przodu z jakimś zaawansowanym technologicznie kombajnem, który zapewni graficzne wodotryski na kilka następnych lat? Skoro i tak sprzedawanie Wii graczom niedzielnym jeszcze długo zapewni im dopływ pieniędzy.

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)