Wielka aktualizacja 1.2 do Terrarii pojawi się już w październiku

Strona głównaWielka aktualizacja 1.2 do Terrarii pojawi się już w październiku
26.08.2013 14:30
Wielka aktualizacja 1.2 do Terrarii pojawi się już w październiku
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Odkurzcie swoje kilofy, zapowiada się sporo nowości. Na razie na PC.

bEDyGrFh

Nie przywiązywałbym się za bardzo do tej daty, bo w końcu dodatek robi tylko jedna osoba, Andrew Spinks, ale w zapowiedziach na Facebooku Terrarii pojawiło się:

Mam w planach skończenie aktualizacji do 1 października Wśród nowości pojawi się oczywiście mnóstwo przedmiotów, potworów (w tym bossów) nowych terenów - ciężko ogarnąć wszystko, bowiem twórca wypuszcza informacje po trochu na Twitterze, streamach czy Facebooku.

Jednak przy okazji Spinks zdradził też coś, co bardzo mnie prywatnie ucieszyło. Do grania po sieci z kolegą nie będzie wreszcie potrzebne korzystanie z zewnętrznego programu Hamachi, czyli Terraria dostanie wbudowany wygodny tryb wieloosobowy.

bEDyGrFj

A dla maniaków, którzy przeszli już Terrarię na wszelkie sposoby (patrzę na Ciebie, Qbar) zostanie przygotowany specjalny loch z wysokim poziomem trudności, tzw. Hardmode.

Nie wiadomo jeszcze, czy te ulepszenia trafią też na konsole, bowiem tam wydawaniem Terrarii i przygotowywaniem nowych wersji zajmuje się osobna firma, które Spinks sprzedał prawa. Jest szansa, że się dogadają, bo 505 Games jest zainteresowane przeniesieniem większości, a może i wszystkich nowości do konsolowej wersji. Dobrze by było, bo dodatek bardzo mocno odświeży Terrarię - będzie rozmiaru tych, jakie kupuje się za pieniądze do innych gier.

Paweł Kamiński

[Terraria na FB, dzięki za uzupełnienie pallan]

326957211346163754
bEDyGrGf