Wiedźmin rządzi na Steamie

Wiedźmin rządzi na Steamie

Wiedźmin rządzi na Steamie
marcindmjqtx
08.05.2015 16:43, aktualizacja: 05.01.2016 15:05

W oczekiwaniu na premierę Wiedźmin 3: Dziki Gon, poprzednie części serii można kupić na Steamie za bezcen. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Polskie produkcje wzięły listę bestsellerów największego sklepu z cyfrową dystrybucją na PC szturmem.

Potrzeba wszystkich palców u ręki, by zliczyć polskie gry RPG, które w tym momencie sprzedają się najlepiej w tym gatunku w najważniejszym dla pecetowego świata sklepie. Jeśli spojrzymy na listę najchętniej kupowanych gier na Steamie bez podziału na gatunki wciąż jest świetnie, bo na liście 10 globalnych bestsellerów znajdziemy aż cztery polskie polskie produkcje.

fot. Steam

Pierwsza i druga część przygód Geralta z Rivii zostały przecenione aż o 85%, co sprawia, że trudno będzie o lepszą okazję do powtórki dwóch pierwszych części trylogii przed zaplanowaną na 19 maja premierą Wiedźmin 3: Dziki Gon, która ma być ostatnim rozdziałem opowieści o Białym Wilku. Dziki Gon zresztą też jest obecny na liście najpopularniejszych. To bardzo dobra wróżba na przyszłość, zwiastująca świetną sprzedaż gry.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - zwiastun z rozgrywki Stawkę uzupełnia zestaw zbiorczy Dead Island od polskiego Techlandu. Dwie gry wraz z dodatkami możemy do końca weekendu kupić za około 27 złotych.

Serce rośnie, gdy widzimy polskie produkcje na szczytach światowych rankingów sprzedaży. Zwłaszcza, że mówimy o najważniejszej platformie cyfrowej dystrybucji na PC. To zarówno bardzo optymistyczny prognostyk dla Wiedźmin 3: Dziki Gon, jak i kolejny dowód, że Polacy potrafią robić świetne gry.

[źródło: Steam]

Maciej Kowalik

* Agora, właściciel Polygamii, jest współwydawcą Wiedźmina 3

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)