Wiedźmin nie traci na popularności. Sprzedano już 25 mln gier z tej serii

Wiedźmin nie traci na popularności. Sprzedano już 25 mln gier z tej serii

Wiedźmin nie traci na popularności. Sprzedano już 25 mln gier z tej serii
Paweł Olszewski
30.03.2017 09:56, aktualizacja: 30.03.2017 10:07

CD Projekt RED podsumowuje wyniki za 2016 rok.

Jeszcze w połowie 2016 roku na świecie było 20 mln gier z serii Wiedźmin, z czego za około połowę tego wyniku odpowiadała "trójka". Dziś można się spodziewać, że trzecia część przygód Geralta stanowi jeszcze większy procent tej liczby.

Wiedźmin jest liderem na tle polskiej konkurencji, a Wiedźmin 3 najpopularniejszą polską grą. Co będzie na drugim miejscu? Najprawdopodobniej Dying Light, słowo "najprawdopodobniej" jest tutaj kluczowe, bo Techland nie podaje tego typu liczb, szafując tylko milionami legalnych graczy. Co w sumie niewiele mówi i nie wiadomo, co te 7,5 mln graczy tak naprawdę oznacza. Dla porównania, CI Games swego czasu zaczęło używać podobnych określeń. I tak pod koniec 2016 roku 7 mln graczy Lords of the Fallen przekładało się na sprzedaż na poziomie miliona egzemplarzy na wszystkie trzy platformy.

Raport finansowy CD Projektu potwierdza prace nad Cyberpunkiem 2077 oraz Gwintem: Wiedźmińską grą Karcianą. Ta druga przed premierą w drugiej połowie roku dostanie jeszcze otwartą betę. O pierwszej wciąż zbyt wiele nie wiemy. Za chwilkę (o 10:00) startuje jednak konferencja podsumowująca rok Redów, może więc jeszcze pojawią się jakieś ciekawe dane.

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)