Wiedźmin jednym z ludzi roku 2011 według Polityki

Wiedźmin jednym z ludzi roku 2011 według Polityki

marcindmjqtx
29.12.2010 14:06, aktualizacja: 06.01.2016 14:53

Głównym tematem najnowszego numeru Polityki, jednego z największych polskich tygodników, jest pięćdziesięciu "ludzi roku 2011". Wśród nich - obok takich postaci, jak Angela Merkel, Czesław Miłosz, Donald Tusk czy Xi Jinping - Geralt z Rivii, wiedźmin. Wylądował nawet na okładce.

Jak w artykule na temat Wiedźmina pisze Piotr Stasiak:

Fani gier komputerowych na całym świecie niecierpliwie czekają na maj, kiedy do sklepów trafi "Wiedźmin 2". Bohater z kart książek Andrzeja Sapkowskiego wyrasta powoli na polski popkulturowy towar eksportowy numer jeden. I ciężko się z tym nie zgodzić. Artykuł bardziej skupia się na tym, skąd Geralt w ogóle się wziął i, w związku z tym, na książkach z jego udziałem, niemniej cały napisany jest w kontekście nadchodzącej drugiej części gry. Co ciekawe, wspomina także o tym, że poprzednią Andrzej Sapkowski "ocenia wysoko".

Nie obyło się co prawda bez błędów: CD Projekt Red zostało "łódzkim studiem" (faktycznie RED został założony w tym mieście, jednak od chwili połączenia z CDP mieści się w Warszawie), a użyte wizerunki Geralta pochodzą z pierwszej części Wiedźmina, ale tak czy inaczej to miło, że gra została dostrzeżona i uznana za jedno z najważniejszych wydarzeń nadchodzącego roku - także przez media głównonurtowe.

Pełny artykuł znajdziecie w najnowszym wydaniu Polityki.

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)