Wiedźmin jednym z ludzi roku 2011 według Polityki

Głównym tematem najnowszego numeru Polityki, jednego z największych polskich tygodników, jest pięćdziesięciu "ludzi roku 2011". Wśród nich - obok takich postaci, jak Angela Merkel, Czesław Miłosz, Donald Tusk czy Xi Jinping - Geralt z Rivii, wiedźmin. Wylądował nawet na okładce.

marcindmjqtx

Jak w artykule na temat Wiedźmina pisze Piotr Stasiak:

Fani gier komputerowych na całym świecie niecierpliwie czekają na maj, kiedy do sklepów trafi "Wiedźmin 2". Bohater z kart książek Andrzeja Sapkowskiego wyrasta powoli na polski popkulturowy towar eksportowy numer jeden. I ciężko się z tym nie zgodzić. Artykuł bardziej skupia się na tym, skąd Geralt w ogóle się wziął i, w związku z tym, na książkach z jego udziałem, niemniej cały napisany jest w kontekście nadchodzącej drugiej części gry. Co ciekawe, wspomina także o tym, że poprzednią Andrzej Sapkowski "ocenia wysoko".

Nie obyło się co prawda bez błędów: CD Projekt Red zostało "łódzkim studiem" (faktycznie RED został założony w tym mieście, jednak od chwili połączenia z CDP mieści się w Warszawie), a użyte wizerunki Geralta pochodzą z pierwszej części Wiedźmina, ale tak czy inaczej to miło, że gra została dostrzeżona i uznana za jedno z najważniejszych wydarzeń nadchodzącego roku - także przez media głównonurtowe.

Pełny artykuł znajdziecie w najnowszym wydaniu Polityki.

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościwiedźminpolska

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.