Wiedźmin 3 z kolejnym rekordem na Steamie
Inne gry z tego uniwersum również zaliczają duży wzrost popularności.
02.01.2020 | aktual.: 02.01.2020 19:29
Mała wycieczka za kulisy pisania o grach. Okres Świąteczny i początek roku to taki czas w branży gier wideo, w którym nie za wiele się dzieje i większość informacji jakie do nas docierają są typowo Rozchodniaczkowe. Wiecie, jakiś zwiastun, ktoś coś powiedział w wywiadzie lub napisał na Twitterze, kolejny sukces lub kolejne rozczarowanie sprzedażą jakiegoś tytuł. Redaktorzy zajmujący się newsami “uwielbiają” takie dni.
I dziś jest właśnie jeden z takich dni, w których Wiedźmin 3 bije kolejny rekord popularności na Steamie. Pod koniec zeszłego roku (wow, to brzmi totalnie dziwnie, prawda?) pisałem dla Was o wzroście zainteresowania wszystkim, co wiedźmińskie do czego przyczyniła się adaptacja książek Andrzeja Sapkowskiego przygotowana przez Netfliksa. Sam serial jest jak najbardziej godny polecenia, choć ma kilka mankamentów, o których więcej przeczytacie w naszej recenzji.
Wracając do gier (bo przecież tylko one się liczą, co nie?), w ostatnich dnia Wiedźmin 3 zaliczył spory wzrost popularności – w pewnym momencie prawie 94 tysiące osób grało w produkcję CDPR i mowa tu tylko o Steamie. Zdecydowanie najwięcej użytkowników ma tę grę na GOG-u, ale nie zapominajmy też o wydaniu konsolowym; od niedawna pełnym – gra od kilku miesięcy jest dostępna dla posiadaczy Nintendo Switch. Niedawno gra trafiła też do Game Passa, dzięki czemu stała się jeszcze bardziej popularna.
Ten rekord jest już jednak nieaktualny, bowiem wczoraj liczba osób, które jednocześnie postanowiły ubić kilka potworów wzrosła do ponad 100 tysięcy (a dokładnie do 101930). W chwili przygotowywania tego wpisu w “Dziki Gon” zagrywa się prawie 60 tysięcy użytkowników Steama – idźcie pracować ludzie czy coś (oczywiście ironizuję).
Inne gry z uniwersum stworzonego przez Sapkowskiego również trzymają się nieźle i zaliczają wzrost zainteresowania. I tak pierwszy Wiedźmin przed premierą serialu miał około tysiąc graczy, a w grudniu wartość ta wzrosła do ponad 12 tysięcy (dokładnie to 12627).
Bartek Witoszka