Wiedźmin 3 - modowanie nigdy nie było prostsze! Modkit udostępniony graczom

Wiedźmin 3 - modowanie nigdy nie było prostsze! Modkit udostępniony graczom
14.08.2015 17:35
Wiedźmin 3 - modowanie nigdy nie było prostsze! Modkit udostępniony graczom
marcindmjqtx
marcindmjqtx

CD Projekt RED wypuściło modkit, który pozwala na „modyfikację wielu aspektów według własnego uznania”.

Na łamach oficjalnego forum gry został dzisiaj opublikowany post informujący o udostępnieniu przez CD Projekt RED modkitu, dzięki któremu gracze mogą od teraz modyfikować pewne składowe gry bez większych problemów.

Dzięki importowi i eksportowi tekstur, gracze mogą teraz modyfikować wygląd i zachowanie obiektów z gry. Możliwość podmiany siatki pozwala na umieszczanie w grze nowych modeli w miejsce już istniejących. Co więcej, dostęp do plików skryptowych otwiera całkowicie nowe zbiór opcji względem wielu aspektów gry, więc moderzy mogą uruchomić swoją wyobraźnię, bawić się statystykami przedmiotów i wiele więcej. Modkit możecie pobrać tutaj. Gamespot przygotował z tej okazji specjalne Q&A z CDP RED, które znajdziecie tutaj. Miejcie jednak na uwadze, że do zabawy tym narzędziem potrzeba trochę doświadczenia. Jak mówi jeden z pracowników studia:

Przede wszystkim musicie pamiętać, że narzędzia moderskie to nie edytor. Zostały stworzone dla ludzi posiadających pewne doświadczenie z modowaniem i po prostu ułatwiają im pracę. Dają dostęp do plików gry i pozwalają na łatwe wypakowywanie, kompilację i dekompilację zasobów. Oprócz zmian wizualnych, jak podmiana tekstur i modeli, pozwolą również na zmianę UI i skryptów. Większość mechaniki związanej z rozgrywką jest zapisana w skryptach. Posiadanie dostępu do tych skryptów pozwoli tworzyć jeszcze bardziej ambitne i kompleksowe modyfikacje. Jeżeli nie jesteś moderem i zastanawiasz się w jaki sposób na tym skorzystasz, to w skrócie oznacza to wszystko, że od teraz ludzie dostaną możliwość umieszczania w grze własnych tekstur na modelach i sprawią, że staną się bardziej osobiste (albo cool, albo cokolwiek chcą), powiedzmy, np. podmienić model Płotki na jednorożca. Będziecie mieli możliwość korzystania z tych modów, kiedy zostaną opublikowane. Mamy również nadzieje, że zbuduje się wokół nich społeczność i kto wie, może dzięki temu kilka osób, które nigdy o modowaniu nie marzyło, zacznie to robić? Wśród Was mogą być przyszli twórcy gier! Klawiatury w dłoń! Geralt czeka na nowe przygody!

[Źródło: Polygon]

Oskar Śniegowski

326918621232650282
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)