Wiedźmin 3 - modowanie nigdy nie było prostsze! Modkit udostępniony graczom

Wiedźmin 3 - modowanie nigdy nie było prostsze! Modkit udostępniony graczom

Wiedźmin 3 - modowanie nigdy nie było prostsze! Modkit udostępniony graczom
marcindmjqtx
14.08.2015 17:35, aktualizacja: 05.01.2016 14:56

CD Projekt RED wypuściło modkit, który pozwala na „modyfikację wielu aspektów według własnego uznania”.

Na łamach oficjalnego forum gry został dzisiaj opublikowany post informujący o udostępnieniu przez CD Projekt RED modkitu, dzięki któremu gracze mogą od teraz modyfikować pewne składowe gry bez większych problemów.

Dzięki importowi i eksportowi tekstur, gracze mogą teraz modyfikować wygląd i zachowanie obiektów z gry. Możliwość podmiany siatki pozwala na umieszczanie w grze nowych modeli w miejsce już istniejących. Co więcej, dostęp do plików skryptowych otwiera całkowicie nowe zbiór opcji względem wielu aspektów gry, więc moderzy mogą uruchomić swoją wyobraźnię, bawić się statystykami przedmiotów i wiele więcej. Modkit możecie pobrać tutaj. Gamespot przygotował z tej okazji specjalne Q&A z CDP RED, które znajdziecie tutaj. Miejcie jednak na uwadze, że do zabawy tym narzędziem potrzeba trochę doświadczenia. Jak mówi jeden z pracowników studia:

Przede wszystkim musicie pamiętać, że narzędzia moderskie to nie edytor. Zostały stworzone dla ludzi posiadających pewne doświadczenie z modowaniem i po prostu ułatwiają im pracę. Dają dostęp do plików gry i pozwalają na łatwe wypakowywanie, kompilację i dekompilację zasobów. Oprócz zmian wizualnych, jak podmiana tekstur i modeli, pozwolą również na zmianę UI i skryptów. Większość mechaniki związanej z rozgrywką jest zapisana w skryptach. Posiadanie dostępu do tych skryptów pozwoli tworzyć jeszcze bardziej ambitne i kompleksowe modyfikacje. Jeżeli nie jesteś moderem i zastanawiasz się w jaki sposób na tym skorzystasz, to w skrócie oznacza to wszystko, że od teraz ludzie dostaną możliwość umieszczania w grze własnych tekstur na modelach i sprawią, że staną się bardziej osobiste (albo cool, albo cokolwiek chcą), powiedzmy, np. podmienić model Płotki na jednorożca. Będziecie mieli możliwość korzystania z tych modów, kiedy zostaną opublikowane. Mamy również nadzieje, że zbuduje się wokół nich społeczność i kto wie, może dzięki temu kilka osób, które nigdy o modowaniu nie marzyło, zacznie to robić? Wśród Was mogą być przyszli twórcy gier! Klawiatury w dłoń! Geralt czeka na nowe przygody!

[Źródło: Polygon]

Oskar Śniegowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)