Wiedźmin 2 - Zabójcy Liniowości?

Czy Wiedźmin 2: Zabójcy Królów będzie oferował graczom równie poplątaną sieć wyborów i konsekwencji, co część pierwsza? Najnowszy zwiastun produkcji stara się nas do tego przekonać.

marcindmjqtx

23.09.2010 | aktual.: 21.01.2016 17:53

To truizm, ale powtórzymy go. Wiedźmin 2 to jedna z najbardziej oczekiwanych polskich popkulturowych produkcji - i mówimy tu o całym świecie. Ta komputerowa gra fabularna osadzona w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego w sadze o wiedźminie będzie chciała powtórzyć sukces pierwszej części, której na całym świecie rozeszło się ponad półtora miliona kopii. Premiera kontynuacji zapowiadana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Jeśli jakimś cudem nie wiecie jeszcze nic o Wiedźminie 2, to zapraszamy do przeczytania naszych wrażeń z pokazów gry. Dzisiaj czas na kolejny zwiastun.

Tym razem twórcy chcą nam opowiedzieć o jednej z kluczowych cech gry, która ma sprawić, że nowe przygody Wiedźmina jeszcze bardziej odróżnią się od innych podobnych produkcji fabularnych. Mowa o oczywiście o nieliniowości rozgrywki, która była znakiem firmowym pierwszej części. To pojęcie przełożone na język zwykłych ludzi oznacza możliwość dokonywania wielu odmiennych wyborów, które wpływają na fabułę gry, sprawiając ze ich konsekwencje mają realne znaczenie dla przebiegu historii. Z tego słynęła część pierwsza, druga ma być jeszcze bardziej rozbudowana pod tym względem.

Sam motyw ucieczki z więzienia też nie jest niczym nowym w grach i znamy go już z wielu innych tytułów (jak chociażby Oblivion), ale warto zwrócić uwagę na zmianę perspektywy i inne rozłożenie akcentów niż w pierwszej części gry. W Wiedźminie 2 akcję widzimy zza pleców bohatera, jak w grach akcji, której zresztą jest sporo na rynku. Geralt morduje jednego przeciwnika za drugim, ale tak jak i przy skradaniu - o samej mechanice walki nie wiemy za wiele. Możemy jednak założyć, na podstawie tego, co widzimy na zwiastunie, że Wiedźmin 2 będzie bardziej zręcznościowy od swojego poprzednika.

Trzeba dodać też, że trend upraszczania i dynamizowania zabawy jest coraz mocniejszy we współczesnych grach fabularnych, o czym pisaliśmy już nie raz, nie dwa. W drugim Wiedźminie zamiast wielu godzin powtarzalnej i nużącej rozgrywki mamy dostać grę nieco krótszą, za to mniej rozwlekłą i bardziej emocjonującą. Badania i statystki są tu bezlitosne - niezależnie od tego, co mówimy - lubimy krótsze i bardziej napakowane akcją produkcje.

Większość z prezentowanych w zwiastunie scen można było już zobaczyć na nagraniach z targów Gamescom, teraz czas na pokazanie ich w należytej oprawie i okraszenie ładną sceną rozmowy w knajpie.

Twórcy lubią się chwalić, że tworzą najładniejszą grę fabularną w historii i na części redakcji oprawa graficzna zrobiła duże wrażenie. Z pewnością będzie to także gra, która będzie wymagać mocnego sprzętu. Czy Wiedźmin 2 będzie równie dobrze prezentować się na komputerze przeciętnego gracza? Przekonamy się dopiero w przyszłym roku.

My ciągle liczymy, że Wiedźmin 2 zostanie wydany także na konsole. Czy tak się stanie? Wiele na to wskazuje, ale CD Projekt jak na razie oficjalnie nie zapowiedział jej na inne platformy poza PC. *Firma Agora - koproducent gry - jest również wydawcą serwisu Polygamia.

Redakcja

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.