Wiedźmin 2 25 marca?

Wiedźmin 2 25 marca?

marcindmjqtx
08.10.2010 11:42, aktualizacja: 06.01.2016 15:40

Wiedźmin 2 to jedna z najbardziej oczekiwanych polskich gier. Do tej pory jej wydawca - CD Projekt - podawał jedynie orientacyjną datę premiery, która miał mieć miejsce w pierwszym kwartale przyszłego roku. Czyżby miał to być 25 marca?

W wywiadzie dla TVN CNBC w rozmowie z Michałem Kicińskim o GOGu pojawiła się plansza informacyjna podająca datę premiery gry. Co prawda widnieje tam 2010 rok, jednak zapewne jest to pomyłka stacji telewizyjnej. Warto również zaznaczyć, że szef firmy w żaden sposób w rozmowie nie podał tej informacji i jest ona wzięta z "danych spółki". Nie sposób jednak nie zauważyć, że pasuje ona do wcześniejszych informacji.

Całkiem niedawno mogliśmy się również dowiedzieć, że wersja alpha gry została zakończona w terminie. Co to oznacza? Że generalnie produkt ma bazową funkcjonalność i można już zagrać od początku do końca w dany tytuł, co ma pozwolić wyrobić sobie pojęcie "jak w to się będzie grało". Oczywiście w wersjach alpha wielu szczegółów może jeszcze brakować, jak choćby niektórych elementów grafiki czy mechaniki gry. Niemniej jednak jest zakończono jeden z ważniejszych etapów produkcji gry.

Poprosiliśmy CD Projekt o komentarz w tej sprawie i zamieścimy go od razu po otrzymaniu. Warto też wspomnieć, że w tym samym okresie możemy spodziewać się Dragon Age 2 od Electronic Arts, którego premierę zapowiedziano na 11 marca.

Piotr Gnyp

*Firma Agora - koproducent gry - jest również wydawcą serwisu Polygamia

PS Jak słusznie wskazuje GameZilla, 25 marca 2010 odbył się pierwszy publiczny pokaz gry.

AKTUALIZACJA: Otrzymaliśmy komunikat od CD Projektu, który ani nie potwierdza, ani nie dementuje informacji o dacie premiery. Nadal jest to końcówka pierwszego kwartału 2011.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy z niecierpliwością wyczekują premiery gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Prace nad grą przebiegają zgodnie z planem i coraz częściej możemy Wam prezentować efekty naszych starań.

W zeszłym tygodniu ukończyliśmy wersję alpha gry. To bardzo ważny etap w produkcji każdego tytułu, gdyż oznacza to, że główna linia fabularna gry jest już kompletna. Wiedźmina 2 można już przejść w całości, wykonując główny wątek fabularny i wiekszość misji pobocznych.

W tej chwili trwają prace, które doprowadzą naszą grę do fazy beta. Uzupełniamy ostatnie brakujące elementy, wprowadzamy ostateczne grafiki, głosy i implementujemy mimikę bohaterów. Ilość koniecznej pracy jest na tyle duża, że już wkrótce CD Projekt RED ogłosi nabór na dodatkowe stanowiska w studiu związane z wpowadzaniem gry w ostateczne etapy produkcji. Zachęcamy do śledzenia ogłoszeń o pracę na www.thewitcher.com

Premiera gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów planowana jest na koniec pierwszego kwartalu 2011 roku. Dokładny termin premiery zostanie podany w niedalekiej przyszłości, jako że jest jeszcze zbyt wcześnie na podanie bardziej precyzyjnej daty.

Ciekawostka jest fakt, ze trwaja ostatnie przygotowania do ogłoszenia pełnego składu edycji kolekcjonerskiej Wiedźmina 2. Już niebawem przedstawimy Wam również informacje na temat dostępnych wydań gry oraz jej elektronicznej dystrybucji.

Więcej informacji na temat samej gry oraz możliwości zamówienia Wiedźmina 2 przed premierą, przedstawimy na listopadowej konferencji CD Projekt.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)